Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan Koç'a 'Oslo' fırçası

20.09.2012 15:10
CHP'nin önceki gün açıkladığı Oslo Görüşmeleri belgeleri, hükümeti değil CHP'yi zor duruma soktu. Parti sözcüsü Haluk Koç'un açıklamayı Kılıçdaroğlu'ndan habersiz yaptığı iddia edildi.
CHP sözcüsü Haluk Koç, ‘Hükümeti çok zor durumda bırakacağız' iddiasıyla açıkladığı kamuoyunda Oslo Görüşmeleri olarak bilinen belgeleri açıklaması beklenen etkiyi yapmadı hatta Koç, bu adımı sonrasında partisinden tepki de gördüğü iddia edildi.

Sabah yazarı Sevilay Yükselir, konuyla ilgili Haber 7'ye yaptığı değerlendirmede, bu belgelerin açıklanmasından Kılıçdaroğlu'nun haberinin olmadığını ve Koç'un bu adımının CHP içinde büyük rahatsızlık oluşturduğunu duyumunu aldığını söyledi.

İşte Sevilay Yükselir'in CHP'nin elinde patlayan Oslo Görüşmeleri belgeleriyle ilgili değerlendirmesi:

Benim daha önce de bu Oslo görüşmeleri ve MİT'e karşı başlatılan operasyonda fikirlerim olmuştu. Ben bu akan kanın durması için bu tür görüşmeleri her zaman doğru bulduğumu söylemiştim. Gerekirse terör sorununun bitmesi için yasadışı yollara da başvurulabilir. Her yol mubahtır görüşündeyim. Bütün dünyada terörün bitmesi için bu tür adımlar atılmıştır. Örneğin İngiltere İRA'yla, İspanya ETA'yla masaya oturdu. Türkiye de bu kanın durması için terör örgütüyle masaya oturabilir.

CHP'nin ortaya attığı bu belgeler aylar öncesinde yazılıp çizildi, tüm bunları biliyorduk. Keza MİT kandı bu görüşmeleri yalanlıyor. Bu görüşmeler yapılmış da olabilir. Yani şunu anlamıyorum, akıl veremiyorum. CHP değil miydi 3 ay önce kadar hükümetle terörün bitirilmesi için görüşen ve bir takım öneriler sunan.. Üzerimize düşeni yapacağız ve sorumluluk isteyen CHPlilerdi. Şimdi kalkmışlar ‘Hükümet PKK ile Oslo'da masaya oturmuş. Terörle görüşmüş' diyorlar. Yani şimdi bu ne demek oluyor. Bu konuda ne kadar samimiyetsiz olduğu ortaya çıkıyor.

KOÇ KILIÇDAROĞLU'NDAN HABERSİZ BU BELGELERİ AÇIKLADI

Haluk Koç'un bu belgeleri açıklamasından Kılıçdaroğlu'nun haberinin olmadığını duydum. Çok da sinirlenmiş. Hatta Haluk Koç'a parti içinden tepkiler de geldiğini öğrendim. Mesela Kürt kanadıyla arabuluculuk yapan Sezgin Tanrıkulu da Haluk Koç'a tepki göstermiş.

CHP'DE KİM NE İSTİYOR?

Ortaya şöyle bir sorun çıkıyor. CHP'de kim ne istiyor. Bir tarafta bu savaşın bitmesini isteyenler var. Çözüm önerileri sunuyor. Bir kısım ise hala barışçıl çözüm yollarını kabul etmiyor. Yani CHP bölünmüş durumda. Yönetimde kim ne istediğini bilmiyor.. Bence maksat muhalefet ise böyle muhalefet olmaz. Genel Başkan sayın Kılıçdaroğlu bu tür girişimlere karşı temkinli olmalı. Biz hangi CHP'yi ölçü alacağız bilmiyoruz.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ŞOK ÇIKIŞ: OSLO GÖRÜŞMELERİ SÜRSÜN

Bu arada CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MİT ve PKK'nın Oslo'da gerçekleştirdiği görüşmeler için, 'Silah bıraktıracaksa görüşmeler devam etmeli' dedi.

HABER 7 
Bu haber toplam 3236 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri