Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KILIÇDAROĞLU MENDERES'İN MEZARINI ZİYARET ETTİ

17.09.2012 12:49
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün ezberbozan bir ziyaret gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, Menderes'in mezarını ziyaret etti.
 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün bir ilki gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu, 51 yıl önce bugün darbecilerin katlettiği Eski Başbakan Adnan Menderes'i mezarı başında ziyaret etti.

Milletvekili arkadaşları ile Menderes'in Topkapı'da bulunan Anıtmezarını ziyaret eden Kılıçdaroğlu "Tarih bize ders verdi, dersimizi aldık..." dedi...

 

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Gazeteci arkadaşımız soruyor. Bir ezberi bozmak için mi geldiniz? Eğer Türkiye'nin barışa ihtiyacı varsa, huzura ihtiyacı varsa ve bu bir ezber bozmakla gerçekleşecekse evet ben buraya bir ezberi bozmaya geldim. Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanı olarak, arkadaşlarımla beraber sadece elimizde bir çiçekle buraya geldik. Tarih bize ders verdi, dersimizi aldık öğrendik. Ders almaktan, öğrenmekten hiçbir zaman gocunmadık. Hiçbir zaman acaba birileri bize birşey söyler mi diye düşünmedik. Çünkü bu ülkenin dostluğa ve barışa ihtiyacı var. Unutmayalım bu ülkede kin ve nefreti eken hiçbir siyasal anlayış başarılı olmamıştır. 

Bu haber toplam 1998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri