Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Kılıçdaroğlu, molotof taşımayacaksan yürü'

04.02.2015 17:49
İçişleri Bakanı Ala, İç Güvenlik Paketi'ne ilişkin, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Söz veriyorum o gençlerin en önünde ben olacağım' açıklamasını eleştirdi. Ala "Molotof taşımayacaksa, kuralların belirlediği güzergahta yürüyecekse, elinde sapan, demir bilye olma

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Anadolu Ajansı'na son dönemdeki siyasi gelişmelerle bakanlığının faaliyetlerine ilişkin konularda değerlendirmelerde bulunuyor.

İçişleri Bakanı Ala, "İç Güvenlik Paketi"ne ilişkin, "Anamuhalefet partisinin genel başkanı, 'Söz veriyorum o gençlerin en önünde ben olacağım' demiş. Molotof taşımayacaksa, kuralların belirlediği güzergahta yürüyecekse, elinde sapan, demir bilye olmayacaksa, yüzünü suç işlemek üzere kapatıp elinde de kanun dışı birtakım enstrümanlar olmayacaksa ve kalabalıkların arkasından polisimize, milletimize karşı yaralayıcı, bereleyici şeyler atmayacaksa yürü. Biz de senin güvenliğini sağlayalım" dedi.

İçişleri Bakanı Ala, "İç Güvenlik Paketi"ne ilişkin, "Ateşli silahlar kanununa göre, sapan zaten suç değil. Evinde adamın sapan varsa, isterse mancınık olsun, hiç cezası yok. Ama silahın var. Ama ikisini de alır getirirse toplantıya ve kullanırsa silah gibi o zaman silaha iki ceza var, hem bulundurmaktan hem de bunu kullanmaktan, oysa buna bir ceza var, silah gibi kullanmaktan. Bu mantığı kurmuyor, kurnazlıkla o yalanı kara propagandaya dönüştürüyorlar ve zannediyorlar ki millet de buna inanacak" dedi.

Bu haber toplam 1934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri