Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu o fotoğrafa ne dedi?

03.08.2011 12:33
CHP Genal Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu YAŞ Erdoğan'ın tek başına oturduğu o fotoğrafı bakın nasıl yorumladı...

Hükümetin askerle girdiği bilek güreşinden şimdilik galip çıkması gündemin ilk sırasında. Ancak CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın YAŞ masasında tek oturmasını 'askeri vesayet kalktı' diye yorumlarına şu sözlerle katılmıyor:

"Konu üzerinde çok fazla durmaya gerek yok. Şöyle oturuldu, böyle oturuldu, geçmişte şöyleydi şimdi böyle diye yorumlamanın bir anlam taşıyacağını zannetmiyorum. Fotoğrafla sivilleşme olmaz."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu komutanların istifası sonrası yaşanan gelişmeleri Habertürk gazetesine değerlendirdi:

DARBE SÖYLENTİLERİ YANILTICI

"Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının istifası izlenen siyasal politikaların bir sonucudur. Komutanlar bu noktaya nasıl ve neden geldi? Bizim ve kamuoyunun bilgilendirilmeye ihtiyacı var. Genelkurmay Başkanı hukukun üstünlüğünün olmadığından şikayet ediyor, evrensel hukukun olması gerektiğinden söz ediyor. Hukuka ve demokrasiye olan bağlılığını dile getiriyor. 'Ben de bu yüzden görevi bırakıyorum' diyor. Bu da darbe söylentilerinin ne kadar yanıltıcı olduğunu ortaya koyuyor.

PERDE ARKASINDA NE VAR?

Birileri bu hükümetin bu politikasını alkışlıyor. Tamam avuçlarımız patlayıncaya kadar alkışlayın ama perdenin gerisinde ne var? Önce kapalı kapılar ardında neler konuşuldu, birilerine söz verildi mi, komutanlar neden istifa etti, kim haklı kim haksız bilelim.

İKİNCİ CUMHURİYET HUKUKSUZLUK CUMHURİYETİ Mİ OLACAK?

Özgürlük ve insan hakları askıya alınarak ikinci Cumhuriyet yaratılamaz. İkinci cumhuriyet hukuksuzluk cumhuriyeti mi olacak?

Bizim seçim bildirgemizde var. Yasal düzenlemeler yapmak gerekiyor. Genelkurmay Savunma Bakanlığı'na bağlanmalı. Öyle bir düzenlemeye ihtiyaç varsa hükümet getirir herhalde.

Orgeneral Necdet Özel'i henüz aramadım. Hele bir süreç bitsin atamalar yapılsın, arar kutlarız. Sayın Koşaner ve diğer komutanlarla da bir görüşmem olmadı."

 

Bu haber toplam 2200 defa okunmuştur
Yeni CHP Uyanıyor!
Ahmet Yarıkan
Meclis tatile girse de seçim yorgunluğunu Akdeniz'in serin sularına karşı şöyle göbeğimizi kaşıyarak bir atsak modunda bulunan CHP (pardon Yeni CHP) memlekette yer yerinden oynarken lutfen harekete geçmeye karar vermiş anlaşılan.Oysa ben Yeni CHP de bir olağanüstü kongre olduğunu ve Gürsel Tekin'in başkan seçildiğini sanıyordum.Meğer başkan hala Kemal bey imiş.Çünkü Yeni CHP adına ortada bir tek Tekin dolaşıyordu.Kalan sağlar göbekte zeytin yemekle meşguldü sanırım.Neyse geç de olsa Yeni CHP de başkanın sesini duymak güzel. Yeni CHP ye tavsiyem; komuta kademesiyle ilgili istifalarda bir hinlik aramak yerine (malum, eski başkan Baykal da Erdoğan-Büyükanıt Dolmabahçe görüşmesine atfen neler konuşuldu orada şeklinde bir çıkış yapmıştı) bence çağı ve ileri demokrasiyi anlamaya başlasa iyi olur. Umarım tatil sadece göbek kaşımakla geçmemiştir Yeni CHP için. Bazıları sahip oldukları "Bidon Kafa" ları da değiştirme şansı bulmuşlardır bakarsınız. Bekir Coşkun'un kulakları çınlasın.
03 Ağustos 2011 Çarşamba 12:42
Beğendim (1)Beğenmedim (1)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri