Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KILIÇDAROĞLU PERİNÇEK'İN AYDINLIK'INA ÇAKTI

22.11.2012 14:09
"Apo’ya çiçek verenler, önünde diz çökenler, başımıza Atatürkçü kesildi"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon Sanığı Doğu Perinçek''in Aydınlık Gazetesi'ni sert bir dille eleştirdi.

Aydınlık Gazetesi’ni hedef alan Kılıçdaroğlu, “CHP’yi, sahibi eski Mao’cu olan gazeteye dizayn ettirmeyiz. Apo’ya çiçek verenler, önünde diz çökenler, başımıza Atatürkçü kesildi; millet bunları yemez.” dedi.

 

AYDINLIK'IN MANŞETİ KILIÇDAROĞLU'NU KIZDIRDI

Kılıçdaroğlu'nun Perinçek ve AydınlıK'a bu sert çıkışının arkasında Aydınlık'ın önceki gün attığı manşet var. Aydınlık Gazetesi, ik gün önce "Seyit Rıza İttifakı" manşetiyle çıkmış, "Seyit Rıza'ya iade-i itibar" teklifi veren CHP'yi sert bir dille eleştirmişti.

Aydınlık'ta yazan Sebahat Önkibar da bu haber üzerine yazdığı köşe yazısında "Atatürk'e küfür etme Kılıçdaroğlu" diye seslenmişti.

 

Yine aynı gün Gazetenin birinci sayfasında aynı konuyla ilgili İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal da Kılıçdaroğlu'na "Kalk o Koltuktan" diye seslenmişti.

Kılıçdaroğlu'nun bu manşet sonrası Aydınlık'ı hedef alan “CHP’yi, sahibi eski Mao’cu olan gazeteye dizayn ettirmeyiz. Apo’ya çiçek verenler, önünde diz çökenler, başımıza Atatürkçü kesildi" sözleri hemen her fırsatte Ergenekoncuları savunan Kılıçdaroğlu ile Ulusalcılar arasında köprüler atıldı mı yorumlarına neden oldu.

İşte Kılıçdaroğlu'nu çıldırtan o manşet

aydinlikmanset.jpg 

 

 

Bu haber toplam 5028 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri