Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu Rekor Kırdı: 25 Saniye

03.06.2011 01:44
Söylediği sözlerin ardından çark etmesiyle bilinen Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez canlı yayında 'çark rekoru'nu kırdı. Kılıçdaroğlu bir ilke imza atarak 25 saniyede çark etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “yürüyen yalan” ve “uçan yalan” yakıştırması yaptığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sefer 25. saniyede kendini tekzip etti.

Kemal Kılıçdaroğlu "kesinlikle inanmıyorum" dediği kamuoyunun dikkatle takip ettiği seçim anketlerini, partisinin oylarının yükselişne referans gösterdi. CHP Liderinin, 2015 yılındaki genel seçimleri işaret ederek "Erdoğan'ın oyları bir dahaki seçimlerde daha da düşecek" demesi dikkat çekti.

Anketler mi yalan, oyların yükselmesi mi?
NTV’de ‘Seçime Doğru’ programında “Ben anketlere inanmıyorum, bir kere onu baştan söyleyeyim” diyen Kemal Kılıçdaroğlu aradan 25 saniye geçtikten sonra “Bizim oyumuz yükselişte, AKP’nin oyu düşüşte. Bütün anketler bunu gösteriyor. ” diyerek daha dakika olmadan kendsiyle çelişkiye düştü.

BİR DAHAKİ SEÇİMLERDE DE OYU DÜŞECEK
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı döneminde yapılan anketlerden bahsederken “Ben İstanbul Anakent Belediye Başkanıyken…” diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Erdoğan'ı kast ederek "Oyu düştüğü için hırçınlaşıyor. Ama istediği kadar hırçınlaşsın, ben oyunu düşüreceğim. Düşecek oyu. Oyu düştüğü zaman da yerinde kalırsa mesele yok. Kalabilir de yerinde. Ama bir daha seçimlerde daha da düşecek" demesi dikkat çekti.

            

Haber7 

Bu haber toplam 2250 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri