Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu seçim vaadini notere onaylattı

24.03.2015 17:15
Siyasi hayatı boyunca sık sık çarklarıyla gündeme gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2015 Genel Seçimleri öncesi emekliler için hazırladığı vaadi notere onaylattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Emeklilere her yıl Ramazan ve Kurban Bayramları'nda birer maaş ikramiye vereceğiz" dedi.

NOTERDEN ONAYLATTI

Siyasi hayatı boyunca sık sık çarklarıyla gündeme gelen Kılıçdaroğlu’nun emeklilere yönelik seçim vaadini noterden onaylatmayı da ihmal etmemesi dikkat çekti.

"Her yıl Ramazan Ayı ve Kurban Bayramı'nda birer maaş ikramiye vereceğim. Kimse endişe etmesin. Hemen dediler, ödeyemez..." ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, noter onaylı şu taahhütnameyi okudu:

"Bir taahhütname hazırladım, noterden. Okuyorum; tüm emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilmesini öngören yasal düzenlemelerin 1 ay içerisinde yapılmasını sağlayacağımı, 2015 yılı için tüm emekli vatandaşlarımızın en geç Ramazan Bayramımızın birinci günü olan 17Temmuz tarihine ve Kurban Bayramı'nın birinci günü olan 24 Eylül tarihine kadar birer maaş tutarında ikramiyenin emeklilerimizin banka hesaplarına yatırılmasını temin edeceğime, emeklilere yıllık iki maaş tutarında ikramiye verilmesini Başbakanlık görevinde bulunduğum sürece muntazam bir şekilde sürdüreceğimi, mevcut iktidar çevrelerinin emeklilerimize verdiğim ikramiye müjdesine karşı yapacakları karanlık kampanyalara karşı şimdiden ilan ediyorum ki bu sözümü tutmazsam başbakanlık ve genel başkanlıktan siyaseti bırakacağım."

MİT ÇARKI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT'ten bir grubun CHP'yi karıştırmak için operasyon yapmaya çalıştığını söylemişti. Kılıçdaroğlu daha sonra bu iddiasını bir adım öteye taşımış, CHP'nin kapatılması için bir hazırlık yapıldığını, hazırlıkların kimler tarafından yapıldığını bildiğini iddia etmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu, MİT içinde CHP’nin kapatılması ve itibarsızlaştırılması için yaptığı çalışmaların şimdilik kesildiğini belirterek, “Eğer devam etselerdi isimlerini açıklayacaktım” demişti.

IŞİD ÇARKI

IŞİD’e karşı gündeme gelen tezkereden yaklaşık bir hafta öncesine kadar CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, IŞİD'e karşı hükümete destek açıklamalarından sonra tezkereye "hayır" diyeceklerini belirtmeleri şaşkınlık oluşturmuştu.

GEZİ’DE DE ÇARK ETTİ

Gezi Parkı Vandallığı esnasında Kılıçdaroğlu, Topçu Kışlası'nın yapımıyla ilgili Erdoğan'ı referanduma davet etmişti. Eylemcilerden 11 kişilik heyetle görüşen Erdoğan, konuyu referanduma götürme kararı almıştı. Erdoğan’ın referandum çıkışının ardından CHP, 6 Haziran'daki fikrinden çark ederek, “Bu referandum yapılamaz. Anayasanın 138. maddesi gayet açıktır. Taksim Gezi Parkı ile ilgili olarak 6. İdare Mahkemesinin bir yürütmeyi durdurma kararı mevcut olduğu halde bu konuyu referanduma taşımayı düşünmek anayasayı bilmemektir” açıklaması yapmıştı.

“ERDOĞAN’IN YÜZÜNE BAKMAM” DEDİ, EL SIKIŞTI

Kemal Kılıçdaroğlu seçim meydanlarında Erdoğan için, "Yüzüne dahi bakmam, selam bile vermem" şeklinde konuşmuştu. Seçimlerin ardından Anayasa Mahkemesi'nin 52. yaşı dolayısı ile yapılan törende karşılaşan ikili el sıkışmıştı.

Haber 10

Bu haber toplam 1602 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri