Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu şikayet etti, fırça yedi

01.07.2011 16:25
Meclis'te neden yemin etmediklerini anlatmak için Avrupa ve dünya örgütlerine mektup yazan Kılıçdaroğlu, baltayı taşa vurdu ve ilk fırçasını yedi.

Meclis'te neden yemin etmediklerini anlatmak için Avrupa ve dünya örgütlerine mektup yazan Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulz'den fırça yedi.

Kılıçdaroğlu'nun mektup yazdığı kişiler arasında yer alan Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulz, CHP'nin boykot kararını eleştirdi.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da yapılan Sosyalist Enternasyonal (SE) Genel Kurul toplantısı öncesinde Cumhuriyet Halk Partisine yemin krizi sebebiyle eleştiri geldi.

Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulz, CHP'nin boykot kararını eleştirerek, "Parlamenter sistemin çalışması demokratik ülkeler için çok önemlidir. Sosyalist Enternasyonal de zaten bu işe çok önem veriyor." dedi.

Toplantı öncesinde Cihan Haber Ajansı muhabirine konuşan Schulz, "Etkin çalışan bir parlamento Sosyalist Enternasyonal değerleri açsısından da Türkiye ve AB acısından da çok önemlidir." vurgusunu yaptı.
 Schulz, Türkiye'nin seçim sonucunun, Türkiye'de bir gelişmenin olduğunu gösterdiğini vurgulayarak, "Türkiye bir karar dönemine giriyor." dedi. Avrupa Parlamentosu Sosyalist grup başkanı "Bu dönem, Avrupa Birliği açısından hükümetin ve parlamentonun bir perspektifi var mı yok mu kararı. Önümüzdeki günler bunu gösterecek. AK Parti ve CHP'nin önümüzdeki günlerdeki tavırları Avrupa ya doğru mu yoksa bölgesel bir güç olarak bağımsız mı davranmak isteyeceğini belirleyecek." ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Sosyalist Enternasyonal toplantısı için Atina'da bulunuyor.

Bu arada, Irak Cumhurbaşkanı ve SE başkan yardımcısı Celal Talabani de Atina'da yaptığı konuşmada AK Parti hükümetini övdü.

Bu haber toplam 1872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri