Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşte Kılıçdaroğlu'nu yakacak belge...

15.11.2011 10:47
Dün gündemi sarsan 'Kılıçdaroğlu, Açık Toplum Enstitüsü kurucusu George Soros'un desteklediği TESEV'in 183 No'lu kurucu üyesidir.' iddiasının belgesini yayınladı
Gerçekgündem.com'un 'Kılıçdaroğlu, Açık Toplum Enstitüsü kurucusu George Soros'un desteklediği TESEV'in 183 No'lu kurucu üyesidir.' iddiası ortalığı karıştırdı.
 
İddiayı orataya atan gazeteci Barış Yardakaş, CHP'nin tepkisine 'hodri meydan' dedi. Bugünkü köşesinde "CHP'ye ilk ve son cevabım" diyerek Kılıçdaroğlu'nun üye olduğunu gösteren listeyi yayınladı.
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu da "Gerçek Gündem'in CHP'deki gelişmeler konusundaki haberleri ve yorumları maksatlıdır. Partililerimiz tarafından ciddiye alınmamalı." cevabını verdi.
 
TESEV SUÇLAMASI
 
Bülent Ecevit'in anma törenine Süleyman Demirel'in davet edilmesini sert sözlerle eleştiren Barış Yarkadaş, son yazısında ise Kılıçdaroğlu ile ilgili bir iddia ortaya attı. 
 
CHP liderinin TESEV'in kurucu üyesi olduğunu öne süren Yarkadaş, Kılıçdaroğlu'nun vakfın kurulması için gerekli olan vakıf senedinin de hissedarları arasında olduğunu savundu. Yarkadaş'ın bu konudaki iddiaları şöyle:
 
SOROS KİMDİR?
Paranın sihirbazı ve renkli devrimlerin arkasındaki gizemli güç olarak tanınıyor. Macar ve Yahudi asilli ABD'li finans spekülatörü ve liberal girişimci. Yugoslavya, Ukrayna gibi doğu Avrupa ülkelerine yaptığı yardımın tutarı, bu ülkelere Birleşmiş Milletler tarafından yapılan yardım miktarını aşmıştır. Bu yüzden kimi çevreler onu "hayırsever" olarak tanımlamaktadır. Ancak bu yardımların siyasi amaçla yapıldığını savunanlar da vardır.
 
Soros'un yardımlarının "sosyal" olmaktan çok "siyasal" özellik taşıdığını iddia edenler, onu, parasal gücünü kullanarak ülkelerin iç işlerine karışmak ve o ülke siyasetine yön vermekle suçlamaktadır. Soros bu konuda, "Bu renkli devrimlerle suçlanmamın nedeni aslında Rus propagandasıdır." diyerek kendini savundu.
 
"Kılıçdaroğlu, 2001-2002 döneminde hisse sahibi olarak mütevellileri arasına girdiği ve ideolojik gıdasını aldığı TESEV'den o denli etkilenmiştir ki; CHP'nin duracağı yeri de bu yüzden bir türlü belirleyememiştir. Attığı her adıma Baykal-Önder Sav döneminde oluşturulan taban tarafından kuşkuyla bakılması, Kılıçdaroğlu'nu daldan dala savurmuştur. Bu yüzden, kimi zaman Ergenekon davasının sanıklarına sarılmış, kimi zaman Kürt kökenli seçmene seslenmek istemiş, kimi zaman ise CHP'nin içinde bulunan ve oyları yüzde yedi civarındaki ulusalcıları memnun etmeye çalışmıştır. Sıkıştığı anda ise 'Alevi'yim, bu suç mu?' demiştir... Kılıçdaroğlu'nun tarihsel görevi, CHP'yi doğru bir çizgide tutmak, kitle partisi olma misyonunu sürdürecek bir hale getirmektir. Ancak bu; yönünü bir gün Demirel'e, ertesi gün Ergenekon sanıklarına, diğer gün ise TESEV'e çevirmekle olmaz."
 
KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?
 
Haber ve yorumların asparagas olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdoroğlu, iddialara karşı tepkisi sert oldu: "Uzun zamandan beri CHP konusunda kendisini referans gösterme gayretinde olan Gerçek Gündem'in CHP örgütüyle, CHP'deki gelişmeler konusundaki haberleri ve yorumları asparagastır, gerçeği yansıtmamaktadır. Gerçek değil, hayalî gündemlerle kamuoyu ile CHP örgütünü yanıltmaya ve CHP'deki yenilenmeyle ilgili olarak kuşkular yaratmaya çalışan internet sitesinin haber ve yorumları maksatlıdır. Bu nedenle partililerimiz tarafından da ciddiye alınmamalıdır."
 
"YAZDIĞIMIZ HİÇBİR ŞEYDEN UTANMADIK"
 
CHP'nin Hayali gündem ile suçladığı Yardakaş'ın karşı cevabı da sert oldu:
 
"Bugüne kadar altına imza atamayacağımız hiçbir şey yazmadık. Yazdığımız hiçbir şeyden utanmadık. Emin olun ki; bu tavrımız yine sürecek. Gerçek Gündem, medya kuruluşlarının teslim alındığı, reklam, siyasi ve hukuki baskılarla susturulmaya çalışıldığı bir dönemde, halkımızın yine hava deliği olacak!"
 
Yarkadaş bu meydan okumadan sonra CHP liderinin kimi çevrelerce eleştirilen o vakfa üye olduğunu gösteren listeye yer verdi.
 
KILIÇDAROĞLU SEÇİM ÖNCESİ BÖYLE KONUŞMUŞTU
 
Yazarın bir de hatırlatması var ki Kılıçdaroğlu'nu çok zor durumda bırakacak gibi. 12 Haziran seçimleri öncesi CHP liderinin şu anda hedefe koyduğu siteye övgüler yağdırıyor:
 
Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Haziran seçimleri öncesi Güneş Gazetesi Yazarı Talat Atilla'ya şunları söylemişti: 
 
"İnternet benim için de CHP için de çok önemli. Bu mecrayı en etkin bir şekilde kullanıyoruz. Haber sitelerinin çoğunu takip ediyorum ama her gün mutlaka bir şekilde girdiğim 4 haber sitesi var. Turktime.com, Gerçekgündem.com, Gazeteoku.com ve Odatv’yi takip ederim."
 
Bu haber toplam 10132 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri