Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu Suriye hükümetini sevindirdi

23.02.2015 15:06
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Şah Fırat Operasyonu'na yönelik açıklamaları, Esed'in haber ajansı tarafından önemli haber olarak görüldü.

Suriye'nin resmi haber ajansı SANA, Türkiye'nin Süleyman Şah Türbesi'nin taşınması için gerçekleştirdiği Şah Fırat Operasyonu'nu sert bir dille eleştiren ana muhalefet partisi lideri Kemal KIlıçdaroğlu'nun açıklamalarını günün en önemli haberleri arasında ilk sıraya aldı.

'Önemli Haberler' başlığı altında yer açıklama, 'Kılıçdaroğlu:Suriye topraklarına girilmesi Türkiye için rezalettir' başlığıyla görüldü. CHP logolu fotoğrafla yayınlanan haberin içeriğinde ise şu ifadeler yer aldı;

''Cumhuriyer Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Suriye topraklarına yönelik bariz saldırısını Türkiye için utanç verici olarak niteledi''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nun yerinin değiştirilmesi amacı ile gerçekleştirilen Şah Fırat Operasyonu'nu hakkında "Teröristin önünde eğilen, Vatan toprağını satan hükümet, yarın karşılaşılacak diğer tehditlere karşı ilk işinin 'kaçmak' olacağını gösterdi. Güçlü devlet, karşılaşılan ilk tehditte topraklarını bırakıp kaçmakla değil, teröristlere dersini vermekle olunur. Bu utanç Türkiye'ye fazla.'' ifadelerini kullanmıştı.(Haber7)

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri