Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'dan Tayyip Erdoğan'a büyük fark

10.05.2011 16:32
Başbakan Erdoğan'ın 'çırak' diye küçümsediği Kılıçdaroğlu büyük fark attı.

Mustafa Mutlu'nun yazısından ilgili bölüm....

Bilirsiniz; ben rakamlarla konuşmayı severim.

O yüzden bu konuya yine “rakamları konuşturarak” yaklaşmayı tercih ediyorum.

Bakın rakamlar ne diyor?

***

Başbakan, geçen hafta pazar gecesi, yani 1 Mayıs akşamı Show TV‘de yayınlanan Siyaset Meydanı-Başbakan Özel isimli programa çıktı.

Program, çok izlenen Survivor isimli yarışmadan sonra; tam 23.21’de başladı.

“Total” kategorisinde 2.8 ratingle, o gün en fazla izlenen 17’nci program oldu. O sırada televizyonları açık olan her 100 kişiden 11.4’ü o programı izledi!

Program; yüksek gelir grubunu gösteren AB kategorisinde ise 3.7 rating’le günün 8‘inci en çok izlenen yapımı oldu. Yüksek gelir ve kültür grubunda bulunan ve televizyonları açık olan her 100 kişiden 14.2’si tarafından izlendi.

***

Bu pazar gecesi, yani 8 Mayıs‘ta aynı kanaldaki aynı programa bu kez CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldı.

Program yine Survivor‘dan sonra, yani tam 23.29‘da başladı.

“Total” kategorisinde 3.4 rating‘le, o gün en fazla izlenen 7‘nci program oldu. O sırada televizyonları açık olan her 100 kişiden 14.7’si bu programı izledi!

Program; AB kategorisinde ise 4.5 rating’le günün 4’üncü en çok izlenen yapımı oldu. Bu grupta televizyonları açık olan her 100 kişiden 17.8’i tarafından izlendi.

***

Rakamlar gayet net:

“Ağzından çıkan kanun” olan Başbakan total kategorisinde 17‘nci olurken, “çırak” diye küçümsediği Kılıçdaroğlu ona 10 sıra birden fark atıp 7’nci oluyor... Kılıçdaroğlu‘nun katıldığı Siyaset Meydanı o kadar çok izleniyor ki, televizyonların en iddialı dizilerinden biri olan Behzat Ç’yi bile geride bırakıyor!

***

Şimdi Başbakan’a seslenmek istiyorum:

Bu analiz gösteriyor ki Kılıçdaroğlu‘nun toplumda uyandırdığı merak, izlenme oranı ve izlenme sırası, sizden çok daha yüksek...

Yani; onunla birlikte katılacağınız bir program, Kılıçdaroğlu’ndan daha fazla size yarar; ulaşamadığınız kitlelere onun sayesinde ulaşma olanağınız doğar!

Kim ustadır kim çırak, orasını bilemem...

Bildiğim tek şey; “televizyon propagandası”nda Kılıçdaroğlu’nun sizin oldukça önünüzde bulunduğu...

Eğer ikiniz de bir “yerli dizi” olsanız, bu rating’lere göre Kılıçdaroğlu size göre çok daha fazla reklam geliri elde eder!

***

Yani... Sadece “çağdaş demokrasi”nin gereği olduğu için değil...

Aynı zamanda kişisel çıkarınız için “Kılıçdaroğlu ile tartışma programına çıkmama” kararınızı gözden geçirmenizde yarar var!

Gazetevatan.com

Bu haber toplam 2772 defa okunmuştur
üzümün cekirdegi
armudun sapı
bunlar iyice kücük gördüler kendilerini her yerde yarıştırır oldular demekki başbakan dogru diyor. Fazla ezdigi için baya yara yapmış belli belli ...
10 Mayıs 2011 Salı 18:43
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
PES VALLAHİ
mustafa yörük
bu ne biçim bi karşılaştırmadır ki böyle.showtvnin asıl reytingi neki zaten.ayrıca millet başbajanın diyeceklerini ve hizmetlerini biliyo KK ne yumurtlayacak ne komiklikler yapacak acaba hangi söylediğinden çark edecek diye merakından izliyo.başbakanın o adamla tvye çıkmama kararının destekçisiyim.muhatap bile almam.show seyirci kitlesi zaten belli millet geç vakit +18 diye açmıştır show baktıki film falan yok ne farkeder KK da aynı o da +18 değilmi ki diye bakmadıysa bende mustafa değilim
10 Mayıs 2011 Salı 18:11
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri