Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu: Uludere faciasının sorumlusu Erdoğan'dır

16.04.2013 18:35
Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında gündeme dair açıklamalar yaptı.

İşte konuşmasından satır başları;

Değerli arkadaşlarım bir ülkeyi saygın kılan şeylerin başında sanatçılar gelir. Ülkenin birikimidir sanatçılar. Nerede olursa olsun sanata ve sanatçıya değer veren toplumlar tarihi aşmışlardır. Bugün geldiğimiz noktada sanatçıyı hapsetmek, ona kısıtlamalar getirmek isteyenler şunu çok iyi bilsinler CHP olarak onlara sahip çıkacağız. Sanatçıyı yargılayanlar aslında kendilerini tarih önünde yargılıyorlar.  Eğer sizsanatçıları hapislere atacaksanız o ülkede demokrasi yok demektir. Sağlıklı bir demokrasimiz yok. 

Sadece sanatçılara değil 2B konusunda kendini savunan köylü kadınlara da sahip çıkacağız. Çünkü biz güçsüzün yanındayız. Eğer sanatçınızı mahkum ederseniz ülkenizi de dünyaya rezil edersiniz. Tarih o yargıcı yargılayacaktır.

ULUDERE'NİN SORUMLUSU ERDOĞAN'DIR

Geçen gün Başbakan bir açıklama yaptı. TSK hükümetin verdiği kararlarla hareket eder dedi.  Doğru ama yasalara aykırı olmamak koşuluyla. Ben defalarca Uludere'nin sorumlularını sordum ve Başbakan itiraf etmiş oldu. Biz talimat vermeden TSK harekete geçmez dedi. Uludere faciasının sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan ve onun hükümetidir. Bunu artık herkes biliyor. 

YALANCIDAN BAŞBAKAN OLMAZ

Sözde 18 yaşına kadar tüm çocuklar parasız tedavi edilecektir. Gidin çocuğunuzla bakın bakalım paralı mı değil mi? Ne demiştim, yalancıdan Başbakan olmaz.

Sosyal güvenlik bir haktır. Hak verilmez alınır. Şimdi Bakan önemli olan o kanser olan kızın sağlığına kavuşması diyor. Önemli olan o değil sayın Bakan, önemli olan senin insana bakışın.

Sosyal Devletin amacı güçsüzleri korumak değil miydi? Tam tersine baştan savıyorsunuz siz onu. İnsanlıktan nasibini alamayanlar Dilek'in halinden anlayamazlar. Dilek Özçelik kim? Birimizin kızı, birimizin gelini olacak, birimizin yeğeni... Bizden birisi... Umutla geleceğe bakan birisi. Siz ona bu muameleyi yapıyorsanız diğer vatandaşlara kimbilir neler yapıyorsunuz. AKP'nin gerçeği budur!. Dilek'e yapılan muamele toplum vicdanına atılan bir tokattır.

Bir başka önemli nokta sağlıkta katılım. 18 yaşına kadar sağlık herkese parasız olacaktı ama bugün sağlık herkes için paralı. 10 ayrı işlemden para alıyorlar. İlaç karaborsası gerçeğiyle karşılaştık bu olayda. Pahalı ilaçlar karaborsaya düşüyor. İlacın karaborsaya düştüğünü AKP hükümetinde gördük. Dilek olayı bu gerçekleri hepimizin gündemine getirdi.

ŞANTAJCI İKTİDAR!

Sayın Bahçeli kouştu diye şantaj yaptılar. Seni inceleyeceğiz. Sen daha bu millete mal varlığının hesabını vermedin. Kime karışıyorsun şimdi. Hesap vermesi gereken adam hesap soracakmış. Önce sen otur kul hakkının hesabını nasıl vereceksin onu düşün. Biz şantaja pabuç bırakamayız. Siz bir ülkede gazetecileri, yazarları, öğrencileri hapse atacaksınız demokrasi üzerinde siyasilere şantaj yapacaksınız.Sevsinler sizin demokrasi anlayışınızı. 

Başbakana şunu sormak istiyorum. Hiçbir soruma cevap vermedi ama belki bu soruma yanıt verir. Erdoğan hangi ülkenin başbakanı. Türkiye diyebilir mi? Sen hangi ülkenin başbakanısın Sayın Erdoğan?

CUMHURİYET DÜŞMANLIĞI YAPIYOR!

Sen Rize'den yırtık ayakkabıyla buraya geldin bu Cumhuriyet seni Başbakan yaptı.  Şimdi kalkmışsın Cumhuriyet düşmanlığı yapıyorsun. Erbakan'ın önünde diz çöküp el öpüyorlardı, geriye dönüp arkadan hançerledir. Şimdi Türkiye için aynı şeyi yapmak istiyorlar. Senin gücün de yetmez boyun da yetmez buna. 

Ne olursa olsun siyaset adamının doğruyu söylemesi lazım. Anayasa için seçim komisyonu kuruldu. Güzel. 

AVUCUNU YALARSIN!

Başkanlık sistemi getirecekmiş. Son yaşadığımız gelişmeler. Bize soruyorlar barış istiyor musun? İstemeyen mi var. Peki neye destek vereceğiz? Senin başkanlık için yaptığın hayallere mi destek vereceğiz? Avucunu yalarsın Sayın Erdoğan! Sen o hayalinle kalacaksın. 

Şakşakçılık yapan köşe yazarlarına sormak istiyorum . Bilmediğiniz bir şeyi nasıl yazıyorsunuz? 

Bu haber toplam 2014 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri