Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu ve Baykal'ın uçakta Sarıgül zirvesi

07.09.2013 12:15
Ankara-İzmir seferini yapacak TK-7008 sefer sayılı uçakta Kılıçdaroğlu ve Baykal'ın Sarıgül zirvesi

CHP'den, 2005'te, Deniz Baykal'ın genel başkanlığı döneminde ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün yeniden CHP üyesi olup olmayacağı tartışmalarına ilişkin temasların en önemlilerinden biri bugün saat 14.00'de hareket edecek TK-7008 sefer sayılı Ankara-İzmir uçuşunda gerçekleşecek.

UÇAKTA MÜZAKERE

Hürriyet'ten Okan Konuralp'in haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ün geri dönüşüne karşı olduğu bilinen eski Genel Başkan Deniz Baykal ile aynı uçakta İzmir'e gidecek. Bir düğün töreninde Baykal ile birlikte nikah şahitliği yapacak olan Kılıçdaroğlu, uçakta Sarıgül'ün geleceğini müzakere edecek. Uçağın 1A ve 1B numaralı koltuklarında oturacak eski ve yeni genel başkanlar, Sarıgül'e ilişkin değerlendirmelerini İzmir'de de sürdürecek.

DİLEKÇE YERİNE GENEL AF SEÇENEĞİ

Kılıçdaroğlu'nun, kendisine "Af dilekçesini 8 Eylül'deki Parti Meclisi'nde gündeme alınmak üzere göndersin. PM üyeleri de özgür iradeleriyle kararını versin. PM affını kabul eder, etmez" mesajı gönderdiği iddia edilen Mustafa Sarıgül'ün de 'Genel af' talebinde bulunduğu ileri sürüldü. CHP kulislerindeki iddiaya göre, Sarıgül ile birlikte hareket eden bazı CHP üst düzey yöneticileri "Af dilekçesi göndermek yerine genel merkez yönetimi genel af ilan etsin. Genel af yoluyla gelip partiye üye olsun" seçeneğini tartışmaya açtı.

SARIGÜL YAKININDAKİ İSİMLERE TARİH VERDİ

Tartışmaya açılan genel af seçeneğine ek olarak Sarıgül de Türkiye Değişim Hareketi'nin bazı temsilcileriyle bugün İstanbul'da bir otelde biraraya gelerek CHP'ye dönüş konusunda değerlendirmelerde bulunacak. Sarıgül'ün kendisine yakın bazı isimlere, Kılıçdaroğlu ile gelecek hafta görüşeceğini
söylediği, partiye dönüş tarihine ilişkin olarak da "17-18 Eylül'de güzel şeyler olabilir" dediği iddialar arasında yer aldı.

24 SAAT UZUN BİR SÜRE

CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, Sarıgül'ün 8 Eylül'de toplanacak Parti Meclisi toplantısında affının gündeme gelip gelmeyeceğine ilişkin iddialara "Siyasette 24 saat çok uzun süredir. Ancak bugün itibariyle böyle bir gelişmenin bu Parti Meclisi için söz konusu olmayacağını bugün için söyleyebilirim" yanıtını verdi. Günaydın, Sarıgül'le ilgili "Sürece ilişkin karşılıklı görüş alışverişi sürdürülüyor" dedi ENSONHABER

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri