Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu Yenikapı mitingine katılacak

05.08.2016 20:35
CHP lideri Kılıçdaroğlu, 2 saat süren MYK toplantısı sonrası kararını verdi: Yenikapı mitingine katılacak..

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), 7 Ağustos'taki Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne katılımı değerlendirmek için olağanüstü toplandı.

KILIÇDAROĞLU MİTİNGE KATILACAK

Saat 11'de başlayan toplantı 13.00'da bitti. Toplantı sonrası yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu'nun Yenikapı mitingine katılacağı ifade edildi.

Kılıçdaroğlu Yenikapı mitingine katılacak

Selin Sayek Böke yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "15 Temmuz gecesi TBMM bombalandığı zaman vekillerimiz hangi gerekçeyle parlamentodaysa 7 Ağustos'ta Yenikapı'da da o gerekçeyle olacaktı. Bu katımı grup başkan vekillerimiz sağlayacaktı. Bugün detaylı bir değerlendirme yaptık. Sayın Genel Başkanımızın mitinge katılmasına karar verilmiştir. "

6 KEZ DAVET EDİLDİ

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu telefonla aramıştı. Kılıçdaroğlu'nu, Pazar günü İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilecek "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne yeniden davet eden Yıldırım, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi sizi de aramızda görmek ve davetimizi yenilemek istiyoruz." demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kılıçdaroğlu'nu daha önce davet etmesine rağmen, olumsuz yanıt alınca dün akşam katıldığı TV programında çağrısını yenilemiş ve "Bir daha davet edeceğiz" demişti.

Kılıçdaroğlu, MYK toplantısında mitinge katılma kararı alana kadar tam 6 kez davet edilmişti.

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri