Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu: Zekeriya Öz dediyse doğrudur

10.01.2014 00:27
CHP lideri Kılıçdaroğlu, "tehdit" açıklamasıyla ilgili olarak Zekeriya Öz'e destek çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin aday tanıtım töreni için geldiği Bursa'da, hükümete ve Başbakan Erdoğan'a yüklendi. Savcı Zekeriya Öz'ün tehdit açıklamalarına değinen Kılıçdaroğlu "Zekeriya Öz, 'Başbakan 2 kişiyi gönderip tehdit etti' diyorsa büyük olasılıkla doğrudur" dedi.

"YALAN SÖYLEMESİNE GEREK YOK"

İşte Kılıçdaroğlu'nun savcı Zekeriya Öz'ün Başbakan tarafından gönderilen 2 kişinin kendisini tehdit ettiği yönündeki sözlerine ilişkin açıklamaları;

"Yalan söylemesine gerek yok. Eğer 'beni Başbakan iki kişi gönderip tehdit etti' diyorsa büyük bir olasılıkla doğrudur. Sayın Başbakan bizi tatmin eden bir açıklama yapmadığı sürece Zekeriya Öz'ün açıklamalarına itibar edeceğiz"

ZEKERİYA ÖZ, BALBAY VE HABERAL'IN SAVCISIYDI

Zekeriya Öz, 12 Haziran 2007 Ümraniye'de bir gecekonduda 27 el bombasının bulunması ile başlayan Ergenekon soruşturmasını yöneten savcılardan biriydi.

Ergenekon davasında gazeteci Tuncay Özkan'a ağırlaştırılmış müebbet, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'a 34 yıl 8 ay, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'a 12 yıl 6 ay ve CHP'li milletvekili Sinan Aygün'e 13 yıl 6 ay hapis cezası verilmişti.

ENSONHABER

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri