Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'na AK Parti'den sert tepki

30.10.2013 11:57
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan hakkında söylediği "Dolmabahçe'de oturup kadınları dikizliyor" sözlerine AK Parti'den çok sert bir tepki geldi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iftirada bulunduğunu savunarak, “Bu muhalefet değil, ahlaksızlıktır. Bir yandan ahlak deyip, öte yandan bütün dinlerin ve ahlak anlayışlarının reddettiği ahlaksızlığı bilmek isteyen lütfen Kılıçdaroğluna baksın” dedi.

Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki yağdı - TIKLA

AKIL ALMAZ BİR İFTİRA

Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, dün Cumhuriyetin 90’ıncı yılı kutlanırken ve Marmaray açılırken CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Erdoğan’a “akıl almaz bir iftirada” bulunduğunu ifade ederek, “Hangi din ve ahlak, ülke yönetimine talip anamuhalefet liderine, milletin gözünün içine baka baka iftira etmesine izin verir? Bilen söylesin. Kılıçdaroğlu’nun Başbakanımıza yaptığı iftira, onun ahlak yoksunluğunun bizzat kendi lisanıyla itirafıdır. Bu muhalefet değil, ahlaksızlıktır. Bir yandan ahlak deyip, öte yandan bütün dinlerin ve ahlak anlayışlarının reddettiği ahlaksızlığı bilmek isteyen lütfen Kılıçdaroğluna baksın” dedi.

Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Tandoğan Meydanı’nda düzenlenen “Cumhuriyet İçin Ankara’da Buluşalım” programında yaptığı konuşmada, “Bir diktatör var, biliyorsunuz. Kadınların kaç doğum yapacaklarına, ne zaman ve nasıl doğum yapacaklarına o karar veriyor. Hamile kadınların sokağa çıkmamasını öneriyor. Daha da garibi, Dolmabahçe’de oturup Kadıköy’den gelen vapurlardaki kadınları dikizliyor. Bu nasıl bir ahlak anlayışıdır?” ifadelerini kullanmıştı.


ROTAHABER

Bu haber toplam 1526 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri