Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'na balıkçılardan protesto

03.03.2009 10:36
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanadayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kumkapı Balık Hali'ni ziyaret etti
Partisinin Fatih Belediye Başkan adayı Can Özyedierler ve bazı partililerle hale gelen Kılıçdaroğlu, kendisine "Hoş geldiniz" diyen balıkçılarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi.


'KAZANDIKTAN SONRA İLK BURAYA GELECEĞİM'

Balıkçıların saat 04.00'te işe başladıklarını belirten Kılıçdaroğlu, birbalıkçının, seçimi kazandığı takdirde de ziyarete beklediklerini ifade etmesiüzerine "Medyanın önünde söz veriyorum. Kazandıktan sonra ilk buraya geleceğim"dedi.
Kılıçdaroğlu, bir başka balıkçının "Bizim için bir projeniz vardır inşallah" demesi üzerine de "Sizin rahat balık avlamanız, rahat pazarlama yapmanız için her türlü imkanı sağlayacağız. İstanbullulara balığın zevkini yaşatıyorsunuz" diye konuştu. Bu sırada söz alan başka bir balıkçı, "Seçim zamanı geliyorlar. Seçim bitti mi tamam. 5 yılda bir geliyorlar" şeklinde tepki gösterdi. Bir gazetecinin, "Başbakan Erdoğan da kimin cumhurbaşkanı olacağını size sormuştu. Seçimleri nasıl görüyorsunuz?" şeklindeki sorusu üzerine balıkçılardan biri, "Başkanım da bize soruyor. Hangi partinin kazanacağını" dedi.Balıkçıların, semt pazarlarında balık satamamaktan yakınmaları üzerine Kılıçdaroğlu, "Oralarda balıkçılarla ilgili özel mekanların açılması lazım. O özel mekanlar açıldığı zaman balıkçılarımız da semt pazarlarında balıklarını satar. Belediye olarak da biz bu mekanları yaratmaya hazırız. Pek çok Avrupa ülkesinde de bu uygulama var" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, seçildiği takdirde kendilerine yönelik vaatleriniunutmamasını isteyen balıkçılara "Beni belediye başkanı seçerseniz, seçildiğiminilk haftası buraya geleceğim" sözünü tekrarladı.


KILIÇDAROĞLU'NU PROTESTO, KADİR TOPBAŞ LEHİNE SLOGAN
Bu sırada, Kılıçdaroğlu'nu protesto eden bazı balıkçılar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Kadir Topbaş lehine slogan attı. Kılıçdaroğlu'na, "Siz bu yükü kaldıramazsınız" şeklinde tepki gösteren bir balıkçı ile CHP'li gruptan bazı kişiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Daha sonra gazetecilere ziyaretini değerlendiren Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, Kumkapı'daki hali başka yere taşımak istediğini belirterek, "Ancak arkadaşlar, buraya özellikle Anadolu yakasından da çok sayıda kişinin geldiğini, alışveriş yaptığını, o nedenle buranın korunmasını istiyor. Buranın bazı sorunları var. Aslında o sorunları çözmek mümkün. Sosyal donatılarını genişletebilirsiniz. Daha güzel bir ortam yaratabilirsiniz" şeklinde konuştu.Balıkçıların KDV oranından da şikayetçi olduklarına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, ancak bu konunun İstanbul Büyükşehir Belediyesinin çözeceği bir sorun olmadığını söyledi.


KILIÇ BALIĞI PAZARLIĞI

Kılıçdaroğlu, daha sonra gazetecilerin isteği üzerine bir kılıç balığıile poz verdi. Kılıçdaroğlu, poz verdiği kılıç balığını kendisine 500 TL'yesatmayı teklif eden balıkçıya, "Kadir Bey olsaydı bunu hemen alabilirdi"dedi.Balıkçının, "Siz de daha önce SSK gibi önemli kurumlarda daha paralıişler yaptınız" cevabı üzerine, Kılıçdaroğlu, "Ama bende o kadar para yok"diye konuştu.Bir gazetecinin, "Haldeki tepkileri nasıl buldunuz?" sorusunaKılıçdaroğlu, "Olumlu tepkiler de var, olumsuz tepkiler de. Onu doğal karşılamaklazım. Herkesin kendine göre bir siyasal düşüncesi var. O siyasal düşüncedensempati duyanlar da var, sempati duymayanlar da var" cevabını verdi.
Bu haber toplam 896 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri