Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'na 'Erdoğan'ın arka tekeri' eleştirisi

10.09.2011 00:46
CHP'nin yeminsiz vekili İsa Gök, Kılıçdaroğlu'nu 'Erdoğan'ın arka tekeri olduk' diyerek eleştirdi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, CHP’nin PM toplantısında yoğun eleştiri ile karşılaştı. PM üyesi İsa Gök, “Niye Somali’ye gidiyoruz. Arka teker gibi Başbakanı takip ediyoruz” dedi. Diğer üyeler de CHP’ye olan güvenin azaldığına dikkat çekti.

CHP’NİN İzmir’de gerçekleştirdiği PM toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve bazı genel başkan yardımcılarına, PM üyelerinden den eleştiri geldi. PM üyeleri Kılıçdaroğlu’nun Somali ziyaretine tepki gösterdi: “Somali’de arka teker olduk.” Üyeler, Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nu ise PKK sempatizanının evine taziye ziyaretine gitti diye eleştirdi. İşte basına kapalı toplantıda yaşananlar:

- ATATÜRK’TEN SAPTIRMAYIN CHP eski Muğla Milletvekili PM Üyesi Ali Arslan, “İzmir’deki afişleri gördünüz mü? Bu posterlerde Atatürk ‘İzmir’i seviyorum’ diye yazıyor. İzmirliler de Atatürk’ü seviyor. Onun için CHP’ye destek veriyorlar. Kimse CHP’yi Atatürk’ün çizgisinden saptırmaya çalışmasın” diye konuuştu.

- PARTİYE GÜVENSİZLİK VAR Ali Arslan ayrıca “Gazetelerde genel başkanın popülaritesinin ilk defa parti popülaritesinin altına düştüğüne ilişkin bir araştırma yayınlandı. Genellikle bunun tersi olurdu. Bu anormal bir durumdur. Partiye olan güvensizliği gösterir” dedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise “Demek ki artık parti benim önüme geçti. Demek ki iyi yoldayız” karşılığını verdi.

- ‘PKK SEMPATİZANI’ ELEŞTİRİSİ Mersin Milletvekili ve PM Üyesi İsa Gök, “Genel başkan sınırdaki askerleri ziyaret ediyor, aynı gün genel başkan yardımcısı canlı kalkan eyleminde hayatını kaybeden PKK sempatizanın evini ziyaret ediyor” diye konuştu. Kılıçdaroğlu ise Gök’e, Tanrıkulu’nun ziyareti konusunda “İlçe başkanı arkadaşımızın yeğeni olduğu için bu taziye ziyareti yapıldı” yanıtını verdi.

- BAŞBAKAN’I TAKİP EDİYORUZ Kılıçdaroğlu’nun Somali ziyaretine sert tepki gösteren Gök, “Niye Somali’ye gidiyoruz arka teker gibi Başbakanı takip ediyoruz, o rüzgara kapılıyoruz” dedi.

- TÜZÜK TASLAĞI TEPKİSİ İsa Gök ayrıca tüzük taslağını hazırladığı belirtilen Ankara Baro Başkanı Turhan Feyzioğlu’nu kast ederek, Kılıçdaroğlu’na “Atila Sav ve parti üyesi ekibin hazırladığı tüzük bir tarafa bırakılarak CHP üyesi olmayan birine niçin tüzük hazırlatıldı? Hazırlatılan tüzükte genel başkanın MYK üyelerini seçimle, oylamayla değil de, niçin atamayla belirlemesinde ısrar ediliyor” sorularını yöneltti.

- ŞU ANDA ÖRGÜT BOŞ DURUMDA PM Üyesi Ercan Karakaş da “Tüzük partinin yeniden yapılandırılması için bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz. Şu anda birçok örgüt boş durumda. Görevden alınan örgütler var. Tüzük hükmüne göre ilçelerde 30, illerde 45 gün içinde kongre yapılmalı. Ama bu yapılmıyor. Lütfen bu dönemde tüzük hükümlerine uyulsun” uyarısında bulundu.

STAR

 
Bu haber toplam 2192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri