Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KILIÇDAROĞLU'NDAN 29 EKİM RESTİ

25.10.2012 17:11
Yasağa rağmen 29 Ekim yürüyüşünde olacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Hiçbir şekilde istihbarata dayalı bir yasaklama olamaz." dedi.

Silivri'ye ziyarete gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 29 Ekim yürüyüşünün yasaklanmasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, istihbarat var diye bayram yürüşünün engellenemeyeceğini kendisinin 29 Ekim'de sokakta olacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın "'Valilik şu anda kendi aldığı istihbaratlarla üzerine düşen görevi yapmıştır. Valiliğin aldığı istihbaratı doğrulayacak adımların atılması herhalde yanlıştır" sözlerine karşılık Kılıçdaroğlu, "Hiçbir şekilde istihbarata dayalı bir yasaklama olamaz." açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu Silivri'de şunları söyledi:

"Resmi törenlerde olmak kolay, halkın arasında olmak zor. Ben CHP Genel Başkanı olarak zor olanı seçiyorum. Bir bedel ödenecekse öderim. Bizim babalarımız dedelerimiz Kurtuluş Savaşı'nı düşman geldi korktuk diyerek yapmadılar. Tam tersine üstüne yürüdüler. Başbakan ve onun uzantıları yasak getiriyor.

Bayramı kutlamanın izni olmaz. Bu demokrasi bayramıdır özgürlük bayramıdır. Biz bayrağımıza boşuna al demiyoruz. Birileri kalkacak istihbarat geldi, sen devlet değil misin? Böyle mi önlem alıyorsun? Bunu söyleyen kişi başbakanım demesin. Başbakan demokrasilerden ve özgürlüklerden güç alır." 

Bu haber toplam 1416 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri