Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti Eleştirisi

06.05.2011 19:53
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'yi ‘bereketsiz parti’ olarak nitelendirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul ilçe merkezlerindeki gezilerini Tuzla’da sürdürdü. Burada toplanan partililere seslenen Kılıçdaroğlu, Tuzla’da tersanelerde yaşamını yitiren vatandaşlara değindi. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet dileyen Kılıçdaroğlu, yeni CHP’nin bütün projeleri, kadrolarıyla, bir değil 3 Türkiye’yi yönetebileceğini savundu.

Konuşmasında “Allah rızası için” diyen Kılıçdaroğlu, Allah rızası için dedim ya, şimdi gene kullanacak. Varsın kullansın Allah rızası için bereket yok bunlarda, bereketsiz parti bunlar. Bereket olsaydı... Allah aşkına işsizlik var mı ülkede, işsizliğin olduğu bir ülkede bereket olur mu? Çiftçinin hayatından memnun olmadığı bir ülke bereketli olur mu? Bunlar halk için değil, ceplerine çalışıyorlar. Hepsi köşeyi döndü. Halkın iktidarında halk için çalışırsınız. Size sözüm var, ahdim var. Ne olursa olsun halka her yerde doğruyu söyleyeceğim. Yalan söyleyen siyasetçiye son.” diye konuştu.

Konuşmasını kamyon şoförlerinin sorunlarıyla sürdüren Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Kamyoncu şoförünün derdini biliyorum. Kamyonu benzinle dolduramıyorlar. Deposunda yağ yakıyorlar. Deposunda yağ yakan bir şoför hayatından memnun olur mu? Bana inanmıyorsanız onlara sorun. 10 numara yağ kullanıyorlar. Depoda yağ yakıyor musun? Yakmıyor musun? Şimdi kamyoncu esnafla reklam yapacaklar. Sen önce onun derdini dinle bakalım.”

Bu haber toplam 1716 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri