Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan çok konuşulacak itiraf!

10.10.2012 16:00
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hakkında yolsuzluk iddialarında bulunduğu Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, önemli açıklamalar yaptı.

Balçiçek İlter'in sorularını yanıtlayan Mehmet Özhaseki , CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile ilgili ilginç iddia ortaya attı. Olaylar gündeme gelince Kayseri'den ortak bir dostlarının Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü söyleyen Özhaseki, "Olayların gerçek yüzünü anlatınca Kemal Bey'in ilk sözleri; 'Hadi ya! Desene kumpasa bastık, tongaya bastık! Yapma ya Enver!' olmuş" diye konuştu.

Özhaseki, olayların gerçek yüzünü öğrenince Kılıçdaroğlu'nun gösterdiği ilk tepkiyi şöyle anlattı: Doğrusu yeni bir Genel Başkan olarak ortaya çıkmış, dosya üzerinden şöhret yapmış, önüne böyle bir şey konunca ona inanmış. İnanmak istemiş. Kayseri'ye de vurmak istiyor. Cumhurbaşkanı'na karşı da bir şeyi var. Çok hoşuna gitmiş,incelemeden ortaya çıkarmış. O gün CHP İl başkanı olan arkadaş, Kayseri'de onlarca kişinin içerisinde bana da şunları söyledi : ''Bu olaylar çıktığı zaman atladım, Ankara'ya geldim. Kemal Bey'e olayları izah ettim.Yanlış olduğunu söyledim. Kayseri'de bilgi veren arkadaşın da çok yanlış bir isim olduğunu söyledim. Ve olayların gerçek yüzünü anlatınca Kemal beyin ilk sözleri; "Hadi ya! Desene kumpasa bastık, tongaya bastık! Yapma ya Enver!' olmuş.Kemal Kılıçdaroğlu 'ndan cevap geldi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kayseri'deki yolsuzluk iddialarıyla ilgili 'kumpasa bastık, tongaya bastık' şeklinde bir açıklaması olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda bir gazeteci ''Kayseri Belediye Başkanı Özhaseki'ye açtığınız davalar sonuçlanınca 'kumpasa bastık, tongaya bastık ifadesi kullandınız mı? diye sordu. Kılıçdaroğlu basın mensubunun sorusuna ''Hayır hayır, öyle bir açıklamam yok'' cevabını verdi.  

Bu haber toplam 3032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri