Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a sıra sıra cevaplar!

17.02.2013 01:49
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın eleştirilerine sırasıyla karşılık verdi, kendi partisine de ikazda bulundu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , parti okulunda gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Başbakan Erdoğan'ın eleştirileri vardı. 
 
Kemal Kılıçdaroğlu: "ARKADAŞLARIMA TALİMAT VERDİM. BAŞBAKAN'IN YALANLARIYLA İLGİLİ BİR ANSİKLOPEDİ HAZIRLAYACAKLAR. ADI DA RECEP LARUS OLACAK..."
 
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi sadece Türkiye'de değil, dünyada da alay konusu yaptığını söylemişti. CHP Lideri cevap verdi.
 
Kılıçdaroğlu: "NEDEN SURİYE KONUSUNDA KENDİLERİNİ ELEŞTİRDİĞİMİZİ SORUYORLAR. BU ÜLKENİN BAŞBAKANI DA DIŞİŞLERİ BAKANI DA DÜNYADA ALAY KONUSU OLUYOR AYAKLARI YERE BASMAYAN POLİTİKALARLA."
 
Başbakan, CHP Lideri'ni terör örgütü DHKP-C üzerinden uzun süredir eleştiriyor; "Kılıçdaroğlu, DHKPC'ye üye olacağım derse şaşırmayın" diyordu.  
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaoğlu ise bu sözlere, "BU KILIÇDAROĞLU DA TERÖRİST DİYOR. SEVSİNLER SENİ. AKIL VAR MANTIK VAR. ELİMİZDE SİLAH YOK. DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNUYORUZ. BİZ İNSANA SEVGİYLE YAKLAŞIYORUZ. KİMİ KANDIRIYORSUN SEN?" şeklinde karşılık verdi.
 
Yeni Anayasa konusunda Başbakan Erdoğan, "CHP, anayasa deyince darbecilerin anayasasını anlar" demişti. Kılıçaroğlu ise demokrasi üzerinden Erdoğan'a yüklendi.
 
Kılıçdaroğlu: "21. YÜZYILDA BAŞBAKAN KALKACAK GÜÇLER AYRILIĞI BENİM İÇİN AYAK BAĞI DİYECEK. DEMOKRASİDEN ŞİKAYET EDEN BİR BAŞBAKAN OLABİLİR Mİ?"
 
CHP Lideri, parti tabanına da mesaj verdi konuşmasında: "Bu partinin kültüründe dedikodu ve başkasının açığını aramak yoktur" diyerek ikaz etti... 
Bu haber toplam 1522 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri