Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan Gay-Lezbiyen-Transseksüel Açılımı

21.11.2013 11:43
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 'Türkiye LGBT- Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transseksüel' hareketine yerel seçim desteği...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün TBMM’deki makamında kabul ettiği LGBT temsilcilerine, 'Belediye meclis üyeliklerine aday olmanız halinde üst sıralarda yer almanızı değerlendiririz” sözü verdi. İstanbul Milletvekili Melda Onur’un da eşlik ettiği ‘Kılıçdaroğlu- LGBT temsilcileri buluşması’ ağırlıklı olarak LGBT’nin Gezi olaylarındaki rolü ve CHP gündemiyle geçti. LGBT temsilcileri, “Gezi olaylarına ilişkin değerlendirmeleriniz bizde ‘Neden siyasete girmiyoruz ve neden adresimiz CHP olmasın?’ sorularını akla getirdi. "Bizi siz cesaretlendirdiniz” çerçevesinde bir değerlendirme yaptı.

LGBT'NİN ÖNCÜ ROLÜNÜN FARKINDAYIZ

Kılıçdaroğlu da “Gezi olaylarında LGBT’lilerin üstlendikleri öncü rolün farkındayız. Takip ediyoruz çalışmalarınızı. Sırf LGBT hareketi içinde oldukları için aday önermeyin. Sizden isteğim CHP’nin ve sosyal demokrasinin temel ilkelerine sahip çıkan aday önerilerinde bulunmanız. Bu isimlerle bize gelirseniz, değerlendirmekten memnun oluruz” sözünü verdi.

LGBT İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Hürriyet'in haberine göre; LGBT haklarını, insan hakları sorunu olarak gördüklerini ve LGBT hareketinin dünyadaki gelişimini de izlediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu “Sorunlarınızın giderilmesi konusunda CHP olarak elimizden geleni yapacağız” dedi. İstanbul’un Şişli ve Beşiktaş ilçelerinin yanı sıra Adana ve Mersin’den Belediye Meclis üyesi olmak isteyen 4 LGBT’linin parti üyeliği de parti tüzüğünün 12’nci maddesi gereğince CHP MYK tarafından tamamlandı.

habervaktim

Bu haber toplam 2870 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri