Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan hükümete 4 maddelik çağrı

28.05.2013 14:51
Başbakan Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu hükümete 4 maddelik bir çağrıda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te partisinin grup toplantısında partililere hitap etti. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Reyhanlı'daki bombalı saldırılarla ilgili Başbakan Erdoğan'a seslendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

Bu sabah Nazmiye Demirel'in vefat ettiğini öğrendim. Allah rahmet eylesin diyorum. Saygın konumunu her zaman korudu. Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Dün Burdur'da esnafı gezdik, emin olun her tarafta şikayet var. Çiftçiyi dinliyorsunuz, biz bittik diyor, süt üretici mahfolduk diyor. Küçük sanayi sitesindeki sanayici burayı yarı açık cezaevine döndürdüler diyor. CHP'li bir belediye başkanı seçersiniz görürsünüz halka hizmet nasıl veriliyor dedim.

Siyasetin görevi halkın sorunu çözmektir. Biz siyaseti yandaşlara ihale verelim diye, biz siyaseti 7 göbek akrabamız köşeyi dönsün diye yapmıyoruz, biz siyaseti bu halk için yapıyoruz.

"SEN ORTADOĞU'DA ŞAMAROĞLANI'NA DÖNDÜN"

52 vatandaşımız Reyhanlı'da hayatını kaybeder sorumlusu Cumhuriyet Halk Partisi. Hava çok sıcak onun da sorumlusu Cumhuriyet Halk Partisi. Sen kendi izlediğin politika ile Ortadoğu'nun şamaroğlanına döndün.

Kendisi ülkeyi yönetmiyor ki! Onu yönetenler bu ülkeyi yönetiyor. Sen hala kullanıldığının farkına varmadın mı? Mavi Marmara da yanlış yaptığını söyledik. Dinlemedi. 9 vatandaşımız şehit oldu. Suriye'de yanlış yaptılar.Ortadoğu'nun bataklığına Türkiye'yi sürüklediler.

ERDOĞAN'A 2 SORU!

Şimdi Recep Tayyip Erdoğan'a soruyorum. MİT, Nisan'dan beri 3 bombalı aracı takip ediyor muydu? Soru 2: MİT en son yetkilileri ne zaman uyardı?

MİT Nisan'dan beri 3 bombalı aracı takip ediyor muydu? MİT doğrudan Başbakan'a bağlı gereğini yap, istifa et.Suriye sınırını neden yol geçen hattına döndürdün? O araçlar Suriye'den nasıl geldi? "Devlet görevini yapıyor. yapmayan iktidar"

90 yıllık bir cumhuriyeti sen nasıl terör örgütlerine yardım ve yataklık yapan bir ülke konumuna getirirsin. Bekliyorum, Erdoğan tazminat davasıaçacakmış. Açmazsan namertsin! Defalarca uyarmamıza rağmen bildiğini okudu. Ortadoğu bataklığına sokma, fatura ağır olur dedik. Fatura sana değil bütün vatana çıkar, dedik ama dinletemedik.

Bir büyükelçi şunu söyleyebiliyor. El Kaide terör örgütü değildir diyor. Erdoğan'ın büyükelçisi bunu söylüyor. Sen bu büyükelçiyle aynı fikirde misin? Aynı görüşdeysen çık söyle! Söyleyemiyorsan büyükelçiyi görevden al! 

Terör örgütünü meşru hale getirdiğiniz andan itibaren siz artık gayri meşru bir zemindesiniz. İşin özü budur. Bir Büyükelçi şunu söyleyebiliyor, El Kaide terör örgütü değildir diyebiliyor. Erdoğan'ın büyükelçisi bunu söylüyor. Sen aynı görüşte misin Recep Tayyip Erdoğan. Aynı görüşte değilsen o Büyükelçi'yi görevden al.

Terörden en büyük zararı gören ülkeyiz. Beşikteki Bebek de vardı, 90 yaşındaki nine de vardı. Türkiye'nin terörden kaçınması lazım. 90 yıllık Türkiye'nin saygınlığına gölge düşürüyor bunlar. Özgür Suriye ordusu bir muhalefet hareketi midir? El Kaide bir muhalefet partisi midir? Peki terör örgütleri Türkiye'de neden eğitilir? Neden Suriye'ye gönderilir.

"TAYYİP ERDOĞAN GIRTLAĞINA KADAR BATTI"

Dünyada kan akan tek yer İslam coğrafyasıdır. Gırtlağına kadar kana batan kişi de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ortadoğu'nun kan gölünde boğulacaksın. Bunların kültüründe İhanet etmek vardır. Bunların kültürü böyledir. Irak'ta 1,5 milyon Müslüman öldürüldü sesi çıktı mı, on binlerce kadına tecavüz edildi sesi çıktı mı? Çıkmadı.

Irak'ta 1,5 milyon insan öldü, kendisi de sorumluluğu aldı zaten. Bu ölümden zevk duyan bir insana ne denir Allah aşkına. Her şeye rağmen ülkemizi seviyoruz. Kimin sorunu varsa çözüm üreten tek partiyiz. En sağlıklı en tutarlı, en kalıcı politikaları üreten partiyiz. Bunun aksini söyleyenin alnını karışlarım.

Olaydan hemen sonra Reyhanlı'ya gittim. AKP'Li Belediye Başkanını ziyaret ettim. Siyasi içerikli sorularda ben buraya siyaset etmeye gelmedim dedim. Hatay'a gittim, valiyi ziyaret ettim. Orada da Alevi Sunni ayrımı yapıyorlar, sizi birbirinize düşürmeye çalışıyorlar, bu tuzağa düşmeyin dedim

Bunları söyledim, Ankara'ya döndüm. Başbakan ertesi gün dedi ki, Kılıçdaroğlu oraya gitti Alevileri kışkırtmaya. Ne diyeyim arkadaşlar. Yüz mü var bunda. İnsan Allah'In ayarttığı en değerli varlıktır ve başımın üstünde yeri vardır. Ne demiştim yalancıdan başbakan olmaz, bölücüden de Başbakan olmaz.

HÜKÜMETE 4 MADDELİK ÇAĞRI

Kılıçdaroğlu hükümete 4 maddelik çağrıda bulundu:

1- Türkiye Cumhuriyeti Suriye'deki iç savaşın taraflarından biri olmayacağını açıklamalıdır.

2. Ben artık kendi topraklarımda militanları eğitim, cebine silah koymayacağım demelidir.

3. Sınırların güvenliğini sağlayacağım böylece tüm olumsuzlara kapıları kapayacağım

4. Cenevre sürecini tüm samimiyetimle destekleyeceğim  

ZEYİD ASLAN'IN KAMER GENÇ'E KÜFÜR MESELESİ

Bizim partiden bir milletvekilimize annesine küfür eden AKP'li vekile hiçbir yaptırımı uygulanmadı.

Erdoğan o metinleri alsın hanımefendinin yanında okusun. Okuyabilirse.

Anne kutsaldır. Ona hiçbirşley söylenmez. Annelerin sadece elleri öpülür.

Bu haber toplam 2166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri