Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan hükümete veryansın

28.08.2011 08:57
Candaş medya gibi Kılıçdaroğlu da Koşaner kasedinin içeriğini bıraktı, köstebeğe taktı.

Candaş medya gibi Kılıçdaroğlu da Koşaner kasedinin içeriğini bıraktı, köstebeğe taktı. Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a da suçlamalar yöneltti.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Deniz feneri soruşturması ve Genelkurmay Eski Başkanı Işık Koşaner'e ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili çeşitli iddialarda bulundu.

Deniz Feneri davası savcılarının görevden alınmasına tepki gösteren CHP lideri, 'Turpun büyüğü heybede' derken, Koşaner'in ses kaydı iddialarıyla ilgili de 'Devletin toplantılarına sızan bir uzun kulak nerelere servis ediliyor. Bu dinlemeyi kimler yapıyro? Kimler sızdırıyor? Biz muz cumhuriyeti değiliz. Bu üst düzey toplantılarda terörle mücadelenin değerlendirildiğini düşünün. Günlerdir bekliyorum sayın Başbakan bir açıklama yapar diye' diye konuştu.

İşte CHP liderinin açıklamalarının satır başları:

BAŞBAKAN'IN AHBAPLARINA DOKUNULAMIYORSA..

Daha dava açılmadan hükümetin bir sancısı tuttu. En son davaya bakan savcıları görevden aldılar. Yürümekte olan bir davaya hükümetler böyle müdahale edemezler. Hani Türkiye hukuk devletidiydi. Bu ülkede Başbakan'ın ahbaplarına dokunamıyorsa bu ülkede ne hukuk vardır ne adalet. Bugünden sonra hiç bir savcı Başbakan'ın selam verdiği savcılara ceza veremez. Bu olay yargı bağımsızlığına dayalı vatandaşlık garantilerimizi ortadan kaldıran bir olaydır. Çünkü Avrupa'da bu olay yüzyılı yolsuzluğu olarak ortaya çıkarılmıştır.

BAŞBAKAN'A SORUYORUM

Sayın Başbakan'a soruyorum; Vaktiyle Deniz Feneri Derneği'nin fonlarıyla ilgili bir ilginiz, bir bilginiz var mı? Kanal 7'de arama yapılacağını bildiren köstebek kim? Bu size çok yakın bir çalışma arkadaşınız mı? Bu yüz kızartıcı suçu işlediği iddia edenlerle nasıl bir ilişkiniaz var? Neyden korkuyorsunuz? Bir şaibe de hükümet eliyle yaratılmıştır. Turpun büyüğü heybede duruyor. İşin arkasında daha başka kimler var? Millet adına hepsinin aydınlatılmasını istemek uygar olmanın kuralıdır.

İşin ucu kime dokunursa dokunsun sonuna kadar gideceğiz diyen Erdoğan şimdi işin ucu nereye dokunuyor.

KOŞANER'İN SES KAYDI

Devletin toplantılarına sızan bir uzun kulak nerelere servis ediliyor. Bu dinlemeyi kimler yapıyro? Kimler sızdırıyor? Biz muz cumhuriyeti değiliz. Bu üst düzey toplantılarda terörle mücadelenin değerlendirildiğini düşünün. Günlerdir bekliyorum sayın Başbakan bir açıklama yapar diye. Bu konuşmalar bizim atamalarımızın ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. Kendi yakınlarına zarar geldiğinde kıyamet kopartan Erdoğan şimdi susuyor. Ulusal güvenliğimiz bu başbakanı ilgilendirmiyor. Deniz Feneri'ndeki akçeli dalavereler başbakanı ilgilendiriyor.

KOMUTAN KENDİ ODASINDA DİNLENEBİLİYOR

Çıkmış pişkin pişkin yabancı servisler Türkiye'yi dinliyor diyorlar. Peki siz niye sessiz duruyorsunuz. Başbakan bugüne kadar hep kafasını başka tarafa çevirdi. Genelkurmay Başkanı kendi ofisinde komutanlarıyla toplantırken dinleniyor. Bu olay dünyanın neresinde yaşanırsa yaşansın kıyamet kopardı. Ya korumanız gereken değerleri korursunuz ya yanlış yapmaya devam edersiniz. İstediğiniz kadar ortalığa korku salın. Demokrasinin tadını almış bir toplumu sindiremezsiniz. 

Bu haber toplam 1354 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri