Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan Hz. Ömer anlayışı

07 Şubat 2009 / 18:40
CHP'nin İstanbul adayı Kılıçdaroğlu, ''Topbaş ve Erdoğan'ın adalet anlayışı pırlanta anlayışıdır, Bizim adalet anlayışımız, Hazreti Ömer'in adalet anlayışıdır" dedi.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Kadir Topbaş'a ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyorum, onların adalet anlayışı pırlanta anlayışıdır, altın ortaklığı anlayışıdır. Bizim adalet anlayışımız, Hazreti Ömer'in adalet anlayışıdır'' dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Bahçelievler'deki seçim bürosunun açılışına katıldı.

Açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, CHP'li 39 ilçe belediye başkanı adayı adına ''İstanbul'un rantının rantiyenin değil, İstanbulluların olacağı'' sözünü verdi.

Kılıçdaroğlu, 29 Mart'ta ''ya dürüstlüğün ve halkın iktidarının ya da yolsuzların ve düzenbazların iktidarının kurulacağını'' ileri sürdü.

Maddi durumu kötü ailelere her ay 600 YTL yardım sözü verdiğini belirten Kılıçdaroğlu, bunun üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın ''Parayı nereden bulacaksın?'' diye sorduklarını dile getirerek, ''Ben maliyeciyim. Parayı nereden bulacağımı çok iyi bilirim. Önce sen aradan çekileceksin'' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin vatandaşları türbanlı, çarşaflı, başörtülü, kot pantolonlu gibi ayrımlara tabi tuttuğunu iddia ederek, ''Biz insanız, insan, önce bunu öğrensinler. Biz insanların duygularına, inançlarına saygılıyız. Bizim için insan önemlidir'' diye konuştu.

İstanbul'un ulaşım fiyatlarında rekor kırdığını, dünyanın en pahalı ulaşımının İstanbul'da yapıldığını ileri süren Kılıçdaroğlu, son 15 yılda kente harcanan paranın 150 milyar dolar olduğunu, buna rağmen ulaşım sorununun çözülemediğini savundu.

Kılıçdaroğlu, ''AK Parti'nin yoksul insanları kuyruklara sokarak kömür, beyaz eşya dağıtımı yaptığını, bunun insanlık onuruna aykırı olduğunu'' öne sürerek, şunları söyledi: ''Bizim felsefemiz, sağ elin verdiğini sol el görmeyecek, şeklindedir. Kadir Topbaş'a ve sayın Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyorum, onların adalet anlayışı pırlanta anlayışıdır, altın ortaklığı anlayışıdır. Bizim adalet anlayışımız, Hazreti Ömer'in adalet anlayışıdır. Devletin işini yaparken devletin mumunu, kendi işini yaparken kendi mumunu yakıyor. Böylece hiçbir zaman devletin hazinesine el uzatmıyor. İşte bizim adalet anlayışımız budur. Bu anlayışı toplumda egemen kılacağız.''

Seçilmesi durumunda ''her eve bir sigortalı uygulamasını başlatacağını'' vaat eden Kılıçdaroğlu, bu uygulamanın ayırım yapmadan kendisine oy veren ya da vermeyen tüm İstanbullular için geçerli olacağını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, CHP MYK Üyesi Erdoğan Toprak, İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin ve Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Saffet Bulut ile vatandaşları selamladı.


AA

Bu haber toplam 1098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri