Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan kadın vekillerle başörtüsü zirvesi

30.10.2013 11:50
Başörtüsünün Meclis'e girmesine sayılı günler kaldı, CHP'de gergin bekleyiş sürüyor.

Ak Partili bazı kadın milletvekillerinin Meclis'e başörtüsü ile gireceklerini duyurmasının ardından CHP'nin bu karara tepkisi merakla bekleniyordu. 28 Şubat sürecinde Bülent Ecevit'in, Meclis'e başörtüsü ile giren Merve Kavakçı'ya 'Bu kadına haddini bildirin' sözleriyle tepki göstermesi akıllara gelince, CHP'den de benzer bir tepki gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün partisinin kadın vekilleri ile Ankara'da bir araya geldi.

SIR GİBİ TOPLANTI

Kılıçdaroğlu, vekillerden toplantı ile ilgili basına konuşmamalarını istedi. Ancak başörtüsü zirvesinden bazı bilgiler basına sızdı. Buna göre toplantıya katılan bazı isimlerin, 'AKP'nin Cumhuriyet'in kazanımlarını ve laik devleti yıkma çabasının son örneği başörtülü kadın milletvekilleridir. Çok sert tepki verilmeli' önerisini getirdiği ileri sürüldü.

KILIÇDAROĞLU'NDAN 'ÖLÇÜLÜ TEPKİ' UYARISI

Ancak, yaklaşık 2 saat süren toplantının sonunda Kılıçdaroğlu'ndan uyarı geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, 'Merve Kavakçı dönemini hatırlatan bir tepki gösterilmeyecek, eylem yapılmayacak. Gereken tepki grup başkanvekilleri tarafından verilecek' dedi. CHP TBMM grubu bugün saat 11.00'de AK Partili bazı kadınların kararıyla ilgili basına kapalı olarak toplanacak.

Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri