Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan Köşk adayı tarifi

10.05.2014 12:34
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'çatı aday' önerisine sıcak bakan Kılıçdaroğlu, "Sayın Bahçeli bir isimle gelecek. Aynı şeyi biz de yapacağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin kamuoyunda tartışılan ‘Üçgen formülü’e açık kapı bıraktı. Kılıçdaroğlu, adaylık için fikir alacağı sivil toplum örgütleri arasında Cemaat'in işadamları kuruluşu olan TUSKON'u da saydı. 

 

BAHÇELİ'NİN SAYDIĞI NİTELİKLERE OLUMLU YANIT

Bahçeli’nin sıraladığı cumhurbaşkanı niteliklerine katıldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Bahçeli, bir isimle bize gelecek. Bizim de kabul edeceğimiz bir isimse neden karşı çıkalım. Aynı şey bizim önereceğimiz aday için de geçerli. İsimler belli olunca her şeyi daha iyi konuşacağız” dedi.

Bahçeli’nin, ‘Çatı aday’ önerisini değerlendiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Sayın Devlet Bahçeli’nin önerilerine gelince. Dikkatle baktım; tabii ki cumhurbaşkanı halkın değerleri ile barışık olmalı. Tabii ki milliyetçi olmalı. Laik, hukuk devletine bağlı, manevi değerleri bilen biri olmalı. Bunlar bizim reddedeceğimiz nitelikler değil. Şimdi görünen o ki her parti titizlikle adayını belirleyecek. Eğer biz aynı görüşleri paylaşıyorsak çıkacak aday da genel kabul görür.

TUSKON'LA DA GÖRÜŞECEK

Ben de diğer partilere, sendikalara gideceğim Türk-İş’e, Hak-İş’e gideceğim. Odalar Birliği’ne, TUSKON’a, MÜSİAD’a gideceğim, onların adaylarını soracağım. Sözlerinden anlaşılan Bahçeli, bir isimle bize gelecek. Bizim de kabul edeceğimiz bir isimse neden karşı çıkalım? Aynı şey bizim önereceğimiz aday için de geçerli. İsimler belli olunca her şeyi daha iyi konuşacağız. Ben kısa süre sonra görüşmelerimi yapacağım. İlk görüşmemi Türk-İş’le yapabilirim.”

Kaynak:
Bu haber toplam 1358 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri