Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KILIÇDAROĞLU'NDAN LEVENT KIRCA'YA CEVAP

26.12.2012 14:12
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Levent Kırca'nın sözleriyle ilgili söyleyecek bir şey bulamadığını söyledi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Levent Kırca'nın kendisine yönelik ağır ifadelerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu, "Levent Kırca'nın sözleriyle ilgili söyleyecek bir şey bulamıyorum" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basın yayın organlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Levent Kırca'nın şahsına yönelik sözlerinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, "Levent Kırca'nın sözleriyle ilgili söyleyecek bir şey bulamıyorum. Sanatçılarla karşı karşıya gelmek istemem. Sanatçıdır, herkesin sanatına saygı duyarız." karşılığını verdi.

 

BAŞBAKAN'IN DİNLENMESİ

Başbakan'ın odasında dinleme cihazının bulunmasına dönük bir soruya Kılıçdaroğlu, yasa dışı dinlemeye herkesin ortak tepki göstermesi gereken suç olduğunu vurguladı. "Yasa dışı dinlemeyi yasal hale getiren uygulamalar var." diyen Kılıçdaroğlu, "Eğer siz bazı gazetecileri dinlemek için sahte isimlerle karar çıkarıyorsanız bu da daha vahim bir suçtur." diye konuştu. 

Tekirdağ'da bir CHP'li üyenin başörtüsü konusunda attığı twitle ilgili bir soruya ise Kılıçdaroğlu, üyenin disipline sevk edildiğini ve gereğinin yapılacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Hiç kimsenin bir olayı şu veya bu şekilde aşağılayıcı bir şekilde dillendirmemesi gerekiyor. Demokrasilerde bu tür ifadeleri kullanması doğru değildir." diye konuştu.

Bu haber toplam 4748 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri