Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan Sarıgül açıklaması

28.07.2013 16:43
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Mustafa Sarıgül hakkında ne düşündüğünü söyledi.

Şişli Belediye Başkanı MustafaSarıgül'ün Konsensüs'e yaptırdığı İstanbul Büyükşehir seçim anketinin sonuçlarının açıklandığı günün akşamı Cağaloğlu'nda TGC'nin lokalinde EGD'nin iftarına katılan Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'a ilişkin yaklaşımını Hürriyet'ten Yalçın Bayer bugünkü köşesine taşıdı. Kılıçdaroğlu'nun yanıtladığı sorular arasında Sarıgül-CHP ilişkisi de vardı. Kamuoyunun merakla beklediği, özellikle de nesnelliği su götürür bir anketin sonuçlarının Sarıgül tarafından süratle açıklandığı bir günün akşamında Kılıçdaroğlu ilk kez bu kadar net ve açık yanıtladı soruyu.

SARIGÜL'LE HİÇBİR İLİŞKİMİZ YOK

Bayer'in köşesine taşıdığı "Sarıgül-CHP ilişkileri"ne ilişkin yanıt yorum gerektirmeyecek kadar açık: "Her gittiğim yerde soruyorlar. Hiçbir ilişkimiz yok. Biz, ilişkiyi sizden öğreniyoruz. Sayın Sarıgül bir belediye başkanı, kendine göre başarılı bir belediye başkanı. Partimize üye olmak istediği zaman gelir üye olur, biz hiçbir zaman 'niye partimize geldin, niye üye oldun diye bir sınırlama da getirmiş değiliz."

SARIGÜL GÜVEN VERMİYOR

Evet, dediğimiz gibi, Sarıgül, istiyor ki Kılıçdaroğlu kendisinin elini kaldırsın ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklasın... O da ne zaman, belli değil, 'hazır olduğunda'!.. Ne zaman hazır olacak, onu da Allah bilir! CHP de Sarıgül'ün huyunu-suyunu biliyor, daha önce yaşanmış olaylar var... Hem parti içi işleyiş ve dengeler hem de hükümete karşı dik duruş açısından güven vermiyor.

CHP'NİN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI NASIL

Bu tablo karşısında CHP ister istemez alternatif oluşması için değişik zeminler yokluyor. Ancak, bu noktada kamuoyunun merak ettiği önemli bir şey daha var; zaman geçerken, CHP bir yandan da uzmanlarla birlikte İstanbul'un tercihlerini çalışıyor mu; sorunlarını saptayarak çözüm önerilerini geliştiriyor mu? Üzerinden hareket edeceği metaforları yakalamaya çalışıyor mu? Sarıgül'ün aday olmadığı durumda aday yapabileceği isimleri kamuoyuna projeleriyle sunmak konusunda bir ortam hazırlıyor mu?

CHP aday adayları nasıl bir belediyecilik tasarlıyor? Kamuoyunu bunları merak ediyor...

Bu haber toplam 1802 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri