Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan Sarıgül itirafı: Kaynaşamadık

22.04.2014 11:24
30 Mart seçimlerinde alınan başarısız sonuçların sebeplerini sorgulayan Kılıçdaroğlu İstanbul hezimetinin faturasını Mustafa Sarıgül'ün TDH'sına kesti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, SÖZCÜ yazarlarıyla yemekte buluştu. Yemekte Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, yazarlardan Emin Çölaşan, Bekir Coşkun, Saygı Öztürk ve Mehmet Şehirli bulundu. Yerel seçimlerin ardından beklenen oy oranına ulaşamayan CHP’nin ‘kritik’ Parti Meclisi toplantısı sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

SARIGÜL'ÜN TDH'SİNİ SUÇLADI

CHP'nin 30 Mart hezimetini sorgulayan Kılıçdaroğlu İstanbul faturasını İBB adayı Mustafa Sarıgül'in taraftarlarına kesti. Mersin, Manisa ve Niğde'de CHP oylarının MHP'ye kaydığını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul için ise açık açık Sarıgül'ün partileşmeyen Türkiye Değişim Hareketi'ni suçladı.

"BİZİMLE KAYNAŞAMADILAR"

Sözcü'ye 30 mart sonuçlarını değerlendiren Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Mersin'deki adayımız çok çalıştı ama az bir oy farkıyla kazanamadı çünkü MHP öne çıktı. Manisa ve Niğde'de oylar MHP'ye kaydı. Bazı yerlerde örgüt partisinin aleyhine çalıştı. İstanbul'da Sarıgül oyları arttırdı ancak Türkiye Değişim Hareketi ile CHP örgütü kaynaşamadı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri