Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'ndan Taraf Gazetesi'ne destek

07.12.2013 01:07
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Taraf Gazetesi'ne yönelik açılan soruşturmaya karşı çıktı.

Geçtiğimiz yıllarda Ergenekon ve Balyoz davalarının başlamasına sebep olan belgelerin Taraf tarafından yayımlanmasından rahatsız olan Kılıçdaroğlu, aynı Taraf "MGK'da Gülen'i bitirme kararı" manşetiyle çıkınca gazeteye destek oldu. Kılıçdaroğlu, Taraf'ın yayımladığı belge sonrası gazeteye soruşturma açılmasıyla ilgili açıklama yaptı. 

Kemal Kılıçdaroğlu, Taraf Gazetesi'yle ilgili başlatılan soruşturmaya ilişkin, "Suç duyurusunda bulunulması, iktidarın halktan gizlediği bazı gerçeklerin halk tarafından öğrenilmesini engellemeye yöneliktir. O açıdan doğru bulmuyoruz" dedi.

TARAF'A SUÇ DUYURUSUNA KARŞI ÇIKTI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, eski Bakanlardan Mehmet Gölhan'ın Kocatepe Camii'ndeki cenaze törenine katıldı. Cenaze töreninin ardından Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Taraf Gazetesi'ne yönelik üç devlet kurumunun aynı anda suç duyurusunda bulunması ve yayınlanan haberlerle ilgili hem Mehmet Baransu hem de Taraf Gazetesi'ne yönelik soruşturma başlatılmasıyla ilgili sorusuna,"Gazetelerin ve gazetecilerin özgürlüğünü sınırlarsanız, halkın haber alma hakkını sınırlamış olursunuz. Taraf önemli bir gazete yayın yapıyor. Beğenirsiniz veya beğenmezsiniz gazetecilerin özgürce yayın yapması demokrasinin temel koşullarından birisidir. Buna herkesin özen göstermesi lazım. Suç duyurusunda bulunulması, iktidarın halktan gizlediği bazı gerçeklerin halk tarafından öğrenilmesini engellemeye yöneliktir. O açıdan doğru bulmuyoruz" cevabını verdi.

ensonhaber

Bu haber toplam 1454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri