Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'nu fena çizdiler

04.11.2012 12:38
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, açılış ve temel atma törenleri için gittiği İzmir'de bir de beklenmeyen kaza yaşandı. Kılıçdaroğlu'nun yanağında fazla derin olmayan iki çizik oluştu.
İzmir'deki 2 günlük programının son durağı Gaziemir ilçesine geçen Kemal Kılıçdaroğlu , yeni belediye hizmet binasının temel atma törenine katıldı.
 
Burada yaptığı konuşmada, vatandaşın her sabah ''ne olacak bu memleketin hali'' düşüncesiyle uyandığını, içeride ve dışarıda neden kavga ortamının olduğunu, toplumun neden bölündüğünü, cumhuriyet bayramlarının, milli egemenlik bayramlarının neden kutlanamadığını kendisine sorduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
 
''Dedelerimiz bu soruyu kendilerine sorduklarında önce Kuvayı Milliye'yi kurdular. Mustafa Kemal Samsun'a çıktı, Amasya'da tamimi yayınlandı. 'Milletin makus talihini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır' dedi. Aynı zamanda 'bu ülkenin vatandaşları öz kardeşlerdir' dedi. Madem ki beraber cumhuriyeti kurduk o zaman barış içinde yaşayacağız. Barışın yolu CHP 'nin iktidarından geçiyor. Herkes bunu çok iyi bilsin.'
 
Hükümetin CHP'li belediyelere baskı yaptığını, CHP'li belediyeler hizmet üretemiyor algısı yaratmaya çalıştığını savunan Kılıçdaroğlu, tüm Türkiye'yi gezdiğini, CHP'li belediyelerin hizmette ürettiği farklılığı gördüğünü ifade etti.
 
Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Türkiye'nin 81 iline CHP Genel Başkanı olarak gidiyorum. Ama iddia ediyorum Recep Tayyip Erdoğan benim gezdiğim gibi gezemez. O'nu halkın arasına karışmaktan men edeceğim. Bir yere gider, 4 bin polisle. Bir ülkenin başbakanı bir ile 4 bin polisle gider mi? Ben her tarafa gidiyorum. Çünkü ben samimiyim. Kimliği, inancı ne olursa olsun halka hizmet etmeyi ibadet olarak biliyorum.''
 
SAĞ YANAĞI ÇİZİLDİ
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sağ yanağının ortasındaki çizik dikkat çekti. Kılıçdaroğlu’nun yüzünün üzerine atılan karanfillerin dalından çizildiği söylendi.
 
Kılıçdaroğlu'nun ilk programda yanağında biri derince, üç ayrı çizik olduğu görüldü. Ancak daha sonraki etkinliklerde yanağının fondoten ve pudra ile kapatıldığı yalnızca birisinin az belli olduğu farkedildi.
 
Bu haber toplam 2320 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri