Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'nu istifa ettirecek senaryo!

20.02.2012 12:28
CHP'de tüzük kurultayı için geri sayımın başlamasıyla birlikte kulisler de iyice hareketlendi. Ortaya atılan bu senaryo ise Kılıçdaroğlu'nun korkulu rüyası oldu.
CHP'de kazan kaldıran muhalifler, 26 Şubat'taki kurultayın toplanamaması için çalışmalarını çeşitli hamlelerle sürdürüyor.
 
Kurultayın "toplanamama" ihtimali bulunmadığı görüşündeki Genel Merkez'de ise kısık sesle de olsa bir taraftan da "kötü senaryo" dillendiriliyor.
 
CHP kulislerinde yapılan yorumlardan biri de "Kurultay açılamazsa Kılıçdaroğlu istifa eder" şeklinde.
 
CHP'de tüzük çalışmaları kapsamında öneriler, 23 Şubat Perşembe gününe kadar kabul edilecek. Cuma günü 89 kişilik Tüzük Komisyonu'na gelecek taslak, madde madde oylanacak ve son şekli verilecek.
 
CHP'DE KURULTAY AÇILIMI
 
Kurultay salonunda hazırlıklar da sürüyor. Büyükelçiler, Avrupa'daki sosyalist parti temsilciliklerinin yanı sıra birçok isim 26 Şubat'taki kurultaya davet edildi.
 
Hafta içinde Kılıçdaroğlu'nun muhafazakar kesimi destekleyen Taha Akyol, Mehmet Altan, Mehmet Barlas, Nazlı Ilıcak, Fehmi Koru, Hüseyin Gülerce, Ali Bulaç gibi gazetecileri telefonla arayarak, kurultaya davet edeceği belirtiliyor.
 
Yaşar Kemal, Orhan Pamuk, Nuri Bilge Ceylan gibi isimlerin de kurultaya davet edilebileceği ifade ediliyor. İşten atılan gazetecilerden Ece Temelkuran, Nuray Mert, Banu Güven'in de kurultaya davet edileceği söyleniyor. Tutuklu milletvekilleri Balbay ve Haberal'ın aileleri de Kurultay'a davet edilecek. 
Bu haber toplam 2302 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri