Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'nun bomba planı!

30.06.2011 15:38
CHP'nin Meclis'i boykot kararının ardından Türkiye'yi erken seçime götürme fikri mi var?..

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ın tahliye edilmemesi nedeniyle başlattıkları 'boykot' kararının ardından Türkiye'yi erken seçime götürme fikri yatıyor. Çünkü erken seçim halinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu birçok AK Parti'li seçime giremeyecek.

CHP'nin aldığı Meclis'i boykot kararının ardından siyaset kulisleri CHP'nin bir sonraki adımını tartışmaya başladı. CHP'nin tutuklu vekillerinin serbest bırakılmaması halinde ortaya koyacağı B Planı'nı ise bugün Habertürk yazarı Fatih Altaylı köşesine taşıdı. Altaylı'ya göre CHP yemin etmeme kararı almış olmasına karşın bir adım sonrasını hesaplamamış. Ancak, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından CHP'nin masasında bir olasılığın daha olduğu ortaya çıkıyor.

Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Ne hedefliyorsunuz" sorusuna "HSYK'nın bu meseleyi kan davası haline getiren hakimlere yaptırım uygulamasını ve görevden almasını" yanıtı veriyor."

Kılıçdaroğlu, "Bir yasa teklifi hazırlayıp, iktidar partisiyle birlikte sorunu çözmeyi düşünür müsünüz?" sorusuna ise "Onlar bir çözüm önersinler" diyerek topu iktidara atıyor.

İLGİNÇ NOT

Kılıçdaroğlu'nun "Ya parlementoyu çalışamaz hale getirmeniz durumunda AK Parti erken seçime giderse" sorusuna verdiği yanıt ise CHP'nin elindeki B Planı'nı ortaya koyar türden.

Erken seçim sorusuna "Gitsinler" yanıtını verdi.

Altaylı'nın konuştuğu bir başka isim ise Kılıçdaroğlu'nun niyetini şöyle açıkladı. "Erken seçime gidilirse, AK Parti tüzüğü gereği Başbakan Erdoğan dahil partinin en önemli isimleri aday olamıyorlar."
 

Bu haber toplam 1886 defa okunmuştur
AKP BU OYUNA GELİRMİ...?
Ahmet TÜRKAN
Sayın Kılıçdaroğlu Meclis tüzüğünün hiç bilmiyor. AKP seçime gitmek isterse, olağan üstü kongreye gider ve AKP tüzüğünün değiştirir. Şu anki yapıyı korur. Kılıçdaroğlunu'nun hevesi kursağında kalır. Bunlar ucuz hesaplar. BU kadar basit olmayın.
30 Haziran 2011 Perşembe 17:17
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri