Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'nun büyük çelişkisi!

27.09.2011 13:46
Kılıçdaroğlu'nun bir ay önce açıkladığı mal varlığına rağmen 'Maddi durumum kötü, taksitle dahi alamam' demesi, kafalarda soru işaretlerine neden oldu...

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Nuri İlyem'in tablosunu alabilmek için mali durumunun kötü olduğunu söylemesi ve hatta taksitle dahi alamayacak durumda olduğunu belirtmesi, akıllara geçtiğimiz Ağustos ayında açıkladığı mal varlığını getirdi.

Kılıçdaroğlu'nun, geçtiğimiz Ağusyos ayında açıkladığı mal varlığı da durumunun iyi olmadığını belirtmesine rağmen bir önceki yıla göre neredeyse 2 kat artmıştı.

"MADDİ DURUMUM İYİ DEĞİL, TAKSİTLE DAHİ ALAMAM"

Kılıçdaroğlu hafta sonundaki bir ziyareti sırasında en sevdiği ressamlardan Nuri İyem'in eserlerini, bütçesi yetmediği için alamadığını açıkladı. Kılıçdaroğlu'na, İyem'in oğlu Ümit İyem'in, “Eğer Kılıçdaroğlu isterse kendisine Nuri İyem tablosu satışında yardımcı olabiliriz. Dilerse taksitle verebiliriz” açıklaması hatırlatıldı. Kılıçdaroğlu'nun bu hatırlatmaya cevabı ise “Maddi durumum, taksitle tablo alacak durumda bile değil” cevabını verdi.

MAL VARLIĞINI 1 YILDA 2 KATINA ÇIKARDI

Kılıçdaroğlu'nun gazetecilerin önünde maddi durumunun iyi olmadığını belirttiği bu açıklaması akıllara, geçtiğimiz ay açıkladığı mal varlığını getirdi. Kılıçdaroğlu'nun kendi imzasıyla açıkladığı mal varlığı listesinde; 5 konut, 9 tablo, bir otomobil , 2 kooperatif hissesi ile 7 bin lira alacağı görülüyor.

Eşine ait bir pırlanta yüzüğün yer aldığı listede, değeri 25 bin lira gösterilen İçerenköy'de, değeri 142 bin lira olan Ankara Balgat'ta, değeri 15 bin lira olan Akyurt'ta, değeri 3 bin lira olan Tunceli'de ve değeri 300 bin lira olan Burhaniye'de birer konut yer alıyor.

Kılıçdaroğlu'nun 14 bin lira değerinde 2004 model bir otomobilin de bulunduğu mal varlığında 9 tane de tablo yer alıyor. Nuri Abaç, Fikret Otyam, Güler Çakır, Hüseyin Yüce, Ayatullah Sümer, Hasan Mutlu imzaları taşıyan 9 tablonun edinme bedelleri ise toplam 2 bin 733 lira olarak açıklanıyor. Beyanda ayrıca Kılıçdaroğlu'nun Feridun Özgen'den 7 bin lira alacağı bulunuyor.

KREDİ BORCUNU ÖDEDİ

Kılıçdaroğlu'nun 27 Mayıs 2010 tarihinde açıkladığı mal bildiriminde de görünen Yapı Kredi Bankası'na 35 bin 999 TL'lik kredi borcunu ödediği görülürken F.Ö. adlı kişiden 7 bin TL'lik alacağı 2011 mal bildiriminde de yer alıyor.

Kılıçdaroğlu'nun bu yıl ki mal varlığı listesi, geçen yıl açıkladığı varlıklarının neredeyse iki katını oluşturuyor. Bir yıl içinde mal varlığını ikiye katlayan Kılıçdaroğlu'nun, gazetecilerin önünde söylediği 'Durumum iyi değil, taksitle dahi alamam' şeklindeki sözler anlamlı bulundu...

ROTAHABER / ÖZEL

 
Bu haber toplam 3760 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri