Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Şükrü Karaca vefat etti

05.01.2014 16:08
Kalp krizi nedeniyle dün gece Dikmen 29 Mayıs Hastanesine kaldırılan Karaca, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Daha önce MHP'de görev yapan Karaca, Mansur Yavaş'ın adaylığı konusunda parti içerisinden değerlendirme yapan ilk isim olmuş ve "Yavaş partimize hayırlı olsun " ifadelerini kullanmıştı.

Karaca'nın bu açıklamalarına CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce tepki göstermiş ve"Bu açıklamayı danışman mı yapar?" diyerek Karaca'yı eleştirmişti. Bu olayın ardından Karaca, danışmanlık görevini bıraktığını duyurmuştu.

ŞÜKRÜ KARACA KİMDİR?

1956 doğumlu Şükrü Karaca Tokat-Reşadiye'nin Kabalı köyünde doğdu. Tokat Öğretmen Okulunu bitirdi. İlkokul öğretmenliği sırasında Hukuk Fakültesinde okudu. Avukatlık yaptı. 1996'dan sonraki altı yıl DYP'de danışmandı. Çiller'in hafızalarda kalan pek çok cümlesi onun kaleminden çıktı. 18 Nisan seçimlerinde, DYP'den Ankara milletvekili adayı oldu, seçilemedi. Geçen yıl birkaç ay ANAP denemesi oldu. Bir şiir kitabı ve bir romanı bulunan Karaca, Türkiye Yazarlar Birliği ödülünü aldı. Eşi öğretim üyesi. İki çocukları var.

KILIÇDAROĞLU'NUN AKIL HOCASI

Başbakan Erdoğan'ın teknik kadrosunu yakından tanıyan Karaca, çoğuyla da eski dost, hatta ağabeyi konumundaydı.. Kılıçdaroğlu ile siyasi danışman olarak bire bir çalışıyordu.

'HAYATIN GERÇEKLERİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ''

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Şükrü Karaca’nın naaşının bulunduğu 29 Mayıs Hastanesi’ne, yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, Karaca için şunları dedi:“Ani bir vefat, kalp krizi sonucu hastaneye geldiğinde çok fazla bir müdahale imkanı olmadığı anlaşılıyor. Allah’tan rahmet eylesin, memleket evladıydı. Sorunları değerlendiren, Türkiye’nin geçmişini bugününü analiz eden birisiydi. Yaşadığımız türlü ilişkileri, türlü siyasi boyuttaki olayları derinlemesine yorumlayabilecek bir kapasitede arkadaşımızdı. Yakınlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Tekrar başsağlığı diliyorum. Hayatın gerçekleri ile karşı karşıyayız.”

Karaca’nın, yarın Dikmen Merkez Camii’nde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrasında Gölbaşı’da toprağa verileceği bildirildi.

ensonhaber

Bu haber toplam 2652 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri