Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu'nun konuşması eşini bile uyuttu

16.01.2016 15:41
Siirt'te terör operasyonu sırasında bir çok evden ihbar yapıldı, vatandaş kaçmaya çalışan teröristlere kapılarını kapa

Siirt'te dün 2 ayrı hücre evine düzenlenen operasyonda 5 terörist öldürülürken, 3 kişi de gözaltına alındı. Özel harekat polisleri, operasyonun ardından bugün hücre evlerine girdi.

Siirtliler teröristlere kapılarını açmadı

Evlerde yapılan aramada çok sayıda silah ve mühimmat bulunarak, ele geçirildi. Teröristlerin cephaneliği Özel Hareket Şube Müdürlüğü binasında basına teşhir edildi.

Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde gazetecilere açıklama yapan Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, bölgede uzun süre terör ile mücadele verildiğini, dün Siirt'te yapılan operasyonla terör örgütüne büyük darbe vurulduğunu aktardı.

Siirtliler teröristlere kapılarını açmadı

VATANDAŞ TERÖRİSTLERE KAPI AÇMADI

Bugüne kadar terör örgütünün Siirt'te başarılı olamadığını aktaran Vali Tutulmaz, bundan sonra da başarılı olamayacağını, bunda en büyük güvencelerinin Siirt halkı olduğunu söyledi. Tutulmaz, "Dün operasyonlar devam ederken 155 ve 156 numaralarına yapılan aramalara güvenlik güçlerimiz yetişemediler. Her evden bir istihbarı bilgi gelmeye başladı. Kaçan teröristlere halkımız kapılarını açmadı. Halkımız bu davranışı ile huzuru istiyor barışı gerçekten halk istiyor. Terör örgütü barış istediğini söylüyor, ancak barış bu şekilde gelmeyeceğini kendileri de çok iyi biliyor. Nihai olarak barışı isteyen halkımız, huzuru isteyen halkımız terör örgütüne büyük bir darbe vurmuştur. Ben huzurlarınızda Siirt halkına teşekkür etmek istiyorum. Onlar bize devlete güvensinler, biz her zaman onların huzuru için gece gündüz çalışmaya hazırız ve çalışıyoruz” diye konuştu.

Siirtliler teröristlere kapılarını açmadı

MÜHİMMATLAR ELE GEÇİRİLDİ

Ölü olarak ele geçirilen örgüt mensuplarının yapılan üst aramada, bir tabanca, 2 şarjör, 57 adet dolu fişek, 26 adet boş kovan, bir flash bellek, 37 bin 665 lira banknot, bir el telsizi, bir Kaleşnikof marka tüfek, bir adet şarjör ve çok sayıda örgütsel doküman ele ele geçirildi. Hücre evlerinde ise 4 roketatar, 35 anti tank roket başlığı, 13 anti personel roket başlığı, 5 el bombası, 21 Ak-47 uzun namlulu silah, 51 AK-47 uzun namlulu silah şarjörü, 4 bin 568 AK-47 uzun namlulu silah fişeği, 6 el telsizi, 36 roket atar sevk motoru, 3 Bixi, ağır makinalı silah, 878 Bixi ağır makineli silah fişeği, 8 adet Bixi zırh delici mermisi, bir M-16 uzun namlulu silah, 3 adet M-16 uzun namlulu silah şarjörü, 302 adet M-16 uzun namlulu silah fişeği, bir masa telsizi, 12 adet bomba ateşleme alıcısı, bir zamanlayıcı, 2 tetikleme kumandası, 480 adet 12 kalibre av fişeği, 1 kemer üzerinde dörtlü kütüklük, 1 adet 9x19 mm.lik tabanca, 29 adet 9x19 milimetre tabanca fişeği, 1 dürbün, çok sayıda ilk yardım malzemeleri, örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

Operasyon kapsamında, milis/işbirlikçi olduğu gerekçesiyle M.A., H.A. ve A.D. adlı şüpheliler gözaltına alındı. Gece saatlerinde devam eden operasyonlarda 7 adet AK-47 uzun namlulu silah da ele geçirildi.

Siirtliler teröristlere kapılarını açmadı

Bu haber toplam 1340 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri