Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kılıçdaroğlu’nun tüm suçlamaları fos çıktı

06.11.2011 09:36
CHP’nin ‘Kayseri’de yolsuzluk ‘iddiaları birkez daha yargıdan döndü. Başkan Özhaseki, “Bir sene boyunca söylenenlerin hepsi fos çıktı, yalanları ortaya çıktı” dedi.
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart tarafından, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve belediye çalışanları hakkında çete, rüşvet alma gibi suçlamalarla, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda, kovuşturmaya gerek olmadığı kararı çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak Kayseri’yi yeniden gündeme getirmişti. Konuya ilişkin tekrar basın karşısına çıkarak atılan iddiaların yargı karşısında gerçeği yansıtmadığını anlatan Özhaseki, bir yıl boyunca söylenenlerin hepsinin “fos” çıktığını söyledi. Özhaseki şöyle konuştu: Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik davada, Hacı Ali Hamurcu olayının en önemli ayrıntılarından biri olan senetteki imzanın bana ait olmadığı üçüncü kez tasdik edildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis kürsüsüne elinde dosya ile çıktı. İlk genel başkanlığı idi ve ilk imtihanıydı. Türkiye’de kendisini göstermek istiyordu. Meseleyi yolsuzluğa getirip, ‘Kayseri dosyası’ diye ortaya çıktı. Bu bahsedilen 4-5 sene önceki olay, yargının kesinleşmiş hükmü olan bir olay. Kayseri’de bu işle ilgili olan herkesin bildiği bir olay.
 
10 dakikada 10 yalanını ispat ettik
 
Konunun tam tersine çevrilmiş şeklini anlatır biçimde hayretle izledik. Sonrasında konuya ilişkin açıklama yaptık ve Kılıçdaroğlu’nun Guinnes rekorlar kitabına girecek ‘10 dakikada 10 yalanı’nı ispat ettik. Bunu bir de seçim sürecinde malzeme olarak kullandılar. Bir sene boyunca söylenenlerin hepsi fos çıktı, yalanları ortaya çıktı. Olayın ilk ortaya atıldığı günden itibaren güven ve itimadını devam ettiren, bu güvenini tekrarlayan belediyemize akın akın gelen tüm Kayseri halkına sivil toplum kuruluşlarına, milletvekilleri, bakanlara ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Kılıçdaroğlu, 1 yıl boyunca beni ve arkadaşlarımı çetecilikle, yolsuzluklarla suçladı. 10 yalanı yüzünüze vurduğumda hiç oralı olmadınız. Acaba vicdanınız hiç sızlamaz mı ? Söylediklerinizle vicdanen müsterih misiniz? Onurları şerefleri ile oynadığınız kişilerle vicdan azabı çekiyor musunuz? Onları onurlu şerefli yaşamları aileleri var. İyi insana kötü laf yakışmaz . 200 den fazla suçlama var hayret. Biz kendimizden eminiz. Abdestimizden şüphemiz yok. Bu müfterileri Allah’a havale ediyorum.
 
STAR 
Bu haber toplam 6166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri