Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

16 sağlık çalışanı Somali’ye gitti

19.08.2011 01:29
16 doktor, eczacı ve sağlık personeli Kimse Yok Mu sağlık gönüllüsü olarak Somali'ye gitti. Gönüllüler beraberinde 2 ton ilaç yardımı götürdü.
16 doktor, eczacı ve sağlık personeli Kimse Yok Mu sağlık gönüllüsü olarak Somali'ye gitti. Gönüllüler beraberinde 2 ton ilaç yardımı götürdü.
 
 
Kimse Yok Mu Derneği ile Uluslararası Sağlık ve Eğitim Derneği(USEDER)’nin birlikte düzenlediği organizasyonda gönüllü doktorlar 16-26 Ağustos tarihleri arasında Somali’de sağlık yardım faaliyetleri yürütecek.
 
Açlık ve hastalıktan ölmekte olan halkın ciddi anlamda sağlık yardımına ihtiyaç duyduğu Somali’nin başkent Mogadişu’ya gönüllü doktorlarla birlikte 2 ton ilaç ve tıbbi sarf malzemeleri gönderildi.
 
 
Sağlık yardım ekibinin bölgede ayrıca kapsamlı bir rapor hazırlaması, sağlık noktasında nasıl bir yol haritası ile hareket edilmesi gerektiği tespit etmesi bekleniyor.
 
Sağlık yardım çalışmalarını T.C. Başbakanlık TİKA ve Sağlık Bakanlığı desteği ile yürüttüklerinin altını çizen Kimse Yok Mu Derneği Acil Operasyon Müdürü Atıf Ulusoy, önceden gönderilen tıbbi malzemelere ek olarak 2 ton sağlık yardım malzemesini gönüllü doktorlarla birlikte bölgeye ulaştırdıklarını ve uzun vadeli sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalarda bulunduklarını söyledi. Ulusoy, gerek gönüllü sağlık ekipleri gerekse tıbbi cihazlar ve ilaçlar konusundaki sevkiyatların bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.
Kaynak:
Bu haber toplam 3840 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri