Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Kimsenin kafasından başörtüyü çekmiyorum"

07.12.2012 11:25
"Okulda başörtünün işi ne" diye açıklama yapan ve sözlerinin arkasında olduğunu savunan Pınar Altuğ, yine dikkat çekecek açıklamalarda bulundu.
Pınar Altuğ, tv8 ekranlarında "Böyle Bir Şey Var Mı" programına konuk oldu.

Altuğ, "Benim ne kimseye saldırmak ne de başka bir amacım vardı" dedi. Ortada özür dileyeceği bir durumun olmadığını da savunan Altuğ, "Anlamak isteyenlerin anladığını düşünüyorum. Anlamak istemeyen de kendi bilir. Ben kimseye dil uzatmıyorum. Bu benim fikrim. Ben böyle olması gerektiği taraftarıyım. Yanlış bir şey söylediğimi düşünmüyorum. Sonuna kadar bunun arkasındayım" şeklinde konuştu.

Altuğ, sözlerine şöyle devam etti:

"KİMSENİN KAFASINDAN ÖRTÜ ÇEKMİYORUM"

''Ben bir ilkokul çocuğunun o başörtüsünü neden takması gerektiğinin yeteri kadar bilincinde olmadığını düşünüyorum. Biz 4+4+4 'le kavga ederken, bu çocukları oyun çağında okuma yazma öğrenmek için sıraya mı oturtacağız diye bağırırken, aynı bilincin bu tarafta da olduğunu düşünüyorum. Benim çevremde de türbanlı insanlar var. Ben kimsenin kafasından gidip örtü çekmiyorum. Ne münasebet. Benim söylediğim böyle bir şey değil ama bazı dayatmalar beni rahatsız ediyor. Bu benim fikrim."


haber7 

Bu haber toplam 3108 defa okunmuştur
Hazımsızlığa ilaç VERELİM
Ayşe derindüşünür
İlaçın adı HXDSİNİ BİLL. Nasıl kullanılır: her türbanlıyı,başörtülüyü gördüğünde çantandan Kuranı çıkar ve tesettür ayetlerini oku. " Kur'anda Örtü Kelimesinin Geçtiği Ayetler: Mü'min kadınlara da söyle;Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz. (NUR SURESİ)
07 Aralık 2012 Cuma 14:02
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri