Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kin ve Küfrünü Kustu

06.05.2013 02:14
İP’in Mao hayranı Genel Başkanı Doğu Perinçek, İslâma adeta kin ve küfür kustu... ETÖ sanığı Perinçek, Silivri’den gönderdiği köşe yazısında, “İslâm” için “Ortaçağ karanlığı” dedi ve “İslâm kurallarının günümüzde geçerli olmadığını” savundu.

İşçi Partisi Genel Başkanı Maocu Doğru Perinçek, İslama ve inanan insanlara ağır hakaretlerde bulundu. CHP milletvekili Kamer Genç’in Meclis’te Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik yapmış olduğu hakaretleri savunan Perinçek, İslami kuralları Ortaçağ karanlığına benzetti. Perinçek, “1400 yıl önce Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e inen kuralların bugün geçerli olamayacağını” savundu.

PERİNÇEK, İSLAMA SALDIRDI

25 Nisan tarihinde TBMM’de yaşanan tartışma Türkiye’nin gündemine otururken, olayın aktörü olan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’e Maoist İşçi Partisi’nden destek geldi. Ergenekon Terör Örgütü’nün önemli sanıklarından biri olan Doğu Perinçek, Silivri’den yazdığı “Kadınların onurunu kadın milletvekilleri değil, Kamer Genç savundu” başlıklı köşe yazısında dine ve dindarlara saldırdı.

HZ. MUHAMMED’E ÇİRKİN BENZETME

Perinçek, Peygamber Efendimiz dönemindeki kuralların şimdi geçerli olamayacağını iddia etti. Perinçek, “Kamer Genç’in söylediklerinin neresinde hakaret var! Hazreti Muhammed’in o çok değerli, Goethe’yi bile hayran bırakan eşleri Hazreti Hatice’ye ve Hazreti Ayşe’ye ‘Siz kaçıncı hanımsınız’ diye sorduğunuz zaman, hakaret midir? O soru, o zaman hakaret değildi. Ama bugün hakaret. Çünkü hukuk da ahlâkî değerler de tarihseldir. O nedenle Ortaçağ hukukunu kutsaldır diye geçerli kılmak isteyenlere bu sorunun sorulması, hakaret değil, fakat çağımızın hatırlatılmasıdır” dedi.

İSLAM HUKUKU BUGÜN GEÇERLİ DEĞİLDİR”

Terör örgütünün Bekaa Vadisi kampında terörist başı Abdullah Öcalan’a çiçek veren Mao hayranı Doğu Perinçek, “İslamın toplum düzenini sağlamak için getirmiş olduğu hükümlerin günümüzde geçerli olamayacağını” ileri sürdü. “Yalnız devleti değil, toplumu da din esaslarına göre düzenleyemezsiniz” diyen İslam düşmanı Perinçek, AK Parti yönetiminin Cumhuriyet’e karşı devrim yaptığını söyledi. Perinçek, “BOP Eşbaşkanlığı (AK Parti) yönetimi devletin siyasal, hukuki temellerini ve toplumsal ilişkileri din kurallarına dayandıran düzenlemeler yapmaktadır. (...) Ve karşıdevrim, kendi Ortaçağ hukukunu getiriyor. Anayasa Mahkemesi geçenlerde yaptığı ‘yumuşak’ laiklik tanımıyla laikliği ortadan kaldıran fetvayı vermiştir. Çünkü laiklik, dinsel inancın bireyin vicdanında kalmasıdır. Yalnız devleti değil, toplumu da din esaslarına göre düzenleyemezsiniz. Düzenlemeye kalktınız mı bunun ilk kurbanı kadınlardır” açıklamasında bulundu.

“DÜN GEÇERLİ OLAN BUGÜN GEÇERLİ OLABİLİR Mİ?”

Yıllardır ülkedeki huzur ortamını bozmak için elinden geleni yapan ve bunun için “Atatürk Kanunları”nı kendine kalkan olarak kullanan Doğu Perinçek, geçmişteki kanunların zaman karşısında hukuki geçerliliğini kaybedeceğini söyleyerek, İslam dininin de böyle olduğunu iddia etti. Perinçek, “Hukuk tarihseldir. Cumhuriyet hukuku da tarihseldir. Sosyalizmin hukuku da tarihseldir. Bugün geçerli ve ileri olan, yarın geçersiz ve gerici olur. En devrimci hukuku dahi, zamana dayanıklı kılamazsınız!” sözleriyle örtülü bir şekilde İslami kuralların bugün toplum üzerinde etkili olamayacağını savundu. Perinçek’in söyledikleri şöyle: “Kutsal kitaptaki Ahzab, Nisa vb. surelere göre cariyelik hukuk içindedir. Değerli Eren Erdem kardeşimin Kur’an yorumlarını ilgiyle okuyorum. Yaptığı iş de kuşkusuz özgürlük ve çağdaşlık özlemini yansıtıyor. Ancak 1400 yıldır geçerli olan ve uygulanan, onun yorumları değildir. Cariyelik İslâm hukukunda vardır ve Büyük Devrimci Hazreti Muhammed’in de sayısı tartışmalı çok eşi vardır. Cariyesi de vardır. Hatta o cariyesinden de çocuğu vardır. Bunlar o dönem için gerçektir, hukuka uygundur ve zamanın toplumsal değerleriyle de uyumludur. Dün geçerli olan bugün geçerli olabilir mi?”

“KADININ O KONUMU BUGÜN AHLÂKLI OLMAYACAK”

Kamer Genç’in Fatma Şahin’e yönelik sözlerinin doğru olduğu görüşünü savunan Perinçek, Türk kadınının onurunu Genç’in savunduğunu söyledi. “Kamer Genç, o hukukun (İslam Hukuku’nu kastediyor) bugün hukuk olamayacağını, kadının o konumunun bugün ahlâklı olmayacağını söylüyor” diyen Perinçek, 25 Nisan’daki tartışmanın suçlusu olarak Bakan Fatma Şahin’i gösterdi. Perinçek, Şahin’in kadının onurunu savunduğu için Genç’e teşekkür etmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi: “O zaman Kamer Genç’e karşı o saygısız tutumu almak yerine, teşekkür etmesi, kalkıp onu kutlaması gerekmez miydi? Çünkü Fatma Şahin’in onurunu, Kamer Genç korumaktadır. (...) Kadının onurunu savunabilmek için, Cumhuriyet Devrimciliğini bir eylem kılavuzu olarak kabul etmek gerekir.”

YENİAKİT

Bu haber toplam 3134 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri