Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cindoruk Chp'ye çalışacak

29.03.2011 12:08
Daha önce kendi partisine oy vermemişti, şimdi de CHP'ye çalışacak!
12 Haziran genelseçimsüreci için geriye sayım sürerken Başkent'te sürpriz bir görüşme gerçekleşti.

Türk siyasetinin deneyimli isimlerinden DP'nin eski Genel Başkanı Hüsamettin CindorukCHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu önceki gece TBMM'deki makam odasında ziyaret ederek 70 dakika görüştü. Görüşme talebinin Cindoruk'tan geldiği öğrenilirken, Cindoruk'un adaylık beklentisi olmadan CHP'ye gönüllü destek vermek amacıyla yollara düşme önerisi yaptığı öğrenildi.

CHP lideri Kılıçdardoğlu'nun ise Cindoruk'un bu duyarlılığına teşekkür ederek, 'Süreç boyunca daha sık görüşelim' dediği kaydedildi. Kılıçdaroğlu'nun bu görüşmedeErgenekonsanıklarından Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın adaylığı konusunda Cindoruk'un fikrini de sorduğu bildirildi.

Cindoruk'un görüşmede özetle şu görüşleri savunduğu öğrenildi:

KIRILMA NOKTASI
Türkiye çok önemli bir seçime doğru gidiyor. Bugün ülke bir kırılma noktasıyla karşı karşıyadır. Bu seçimlerin tarihsel bir önemi vardır. Haziran'da iktidar değişimi sağlanamazsaTürkiyesosyolojik olarak bambaşka biri noktaya gidebilir.

GÖNÜLLÜ GÖREVLİYİM
Ben bu süreçte eski partim Demokrat Parti'den gelen tüm ısrarlara karşın farklı kulvarda yürümek istiyorum. Sizin için Türkiye'yi dolaşmak istiyorum. Bu çerçevede hangi illere gidilmesi, hangi mesajların verilmesi konusunda işbirliği içinde olmak isterim. Kendimi bu anlamda sizin ve partinizin bir gönüllüsü ve destekçisi olarak görüyorum.'

AKŞAM 

Bu haber toplam 2336 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri