Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırmızıgül'den Tatlıses'i dağıtan teklif

30.01.2011 12:16
Mahsun Kırmızıgül'den İbrahim Tatlıses'i küplere bindirecek bir teklif geldi. Tatlıses, dövülmekten beter etti.

Mahmut Övür'ün yazısı

Saddam rolü kime yakışır?
Güneşi Gördüm filmiyle Kürt sorununun yarattığı travmayı birçok yönüyle sinemaya aktaran yönetmen Mahsun Kırmızıgül, bu kez de Irak Kürdistanı'nda yaşanan "Halepçe Katliamı" ile ilgili bir proje üzerinde çalışıyor. O insanlık trajedisinin öyküsünü sinemaya aktarmak istiyor.
Bir süre önce sinema çevresinden birkaç arkadaşla sohbet ederken, bu konu gündeme geldi. Deneyimli bir sinema emektarı bu arayışla ilgili ilginç, biraz da komik bir anekdot anlattı.
Katliam emrini veren Saddam Hüseyin rolü için Kırmızıgül'ün kafasında role çok yakıştırdığı bir isim vardı: Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses.
Ama Kırmızıgül'le Tatlıses'in araları uzun zamandır limoni olduğu için bir türlü teklif götüremediği gibi haber de iletemiyordu. Nihayet bir gün Kırmızıgül'ün bir arkadaşı bu zor görevi üstlenerek; "Ben bu öneriyi İbrahim'e söylerim" demiş...
Ve bir akşam içki masasında konuyu usulünce Tatlıses'e açmış. "Abi" demiş, "Mahsun Kırmızıgül yeni bir film için hazırlık yapıyor. Halepçe Katliamı'nı bilirsin, film onunla ilgili ve filminde sana da önemli bir rol vermek istiyor... Senin ana karakterlerden birini oynamanı istiyor ama çekiniyor, ne dersin?"
Tatlıses bu öneriye içten bir cevap vermiş: "Ne demek, seve seve böyle bir filmde oynamak isterim... Ancak hangi rolü oynayacağımı bilmem gerekiyor. Ben kimi canlandıracağım?"
Soru güzeldi ama aracının cevabı aynı güzellikte değildi:
"Saddam Hüseyin'i abi..."
Tatlıses'in tepkisini ve ne yaptığını sanırım tahmin ettiniz... Tabii ki sadece "Hayır" demekle kalmıyor, dövülmekten beter olan aracımız araya girmekten bin pişman masadan ve Tatlıses'in gazabından zor kaçıyor...

Umarız bu durum Tatlıses ve Kırmızıgül'ün limoni olan ilişkisini daha kötüye götürmez ve bu her yönüyle yetenekli ikili ortak projelere imza atma fırsatı yakalar.

Sabah Gazetesi

Bu haber toplam 2024 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri