Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kırşehirli MHP'li Çobanoğlu'na Kızgın

20.05.2011 16:14
MHP Kırşehir vekil adayı Metin Çobanoğlu'nun uygunsuz görüntüleri Kırşehir halkını derinden yaraladı. Kaset olayının ardından MHP'nin kalesi Kırşehir'de ibre AKP'ye döndü...

 

Ahiliğin merkezi Kırşehir'de partilerin seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. MHP'nin adayı Metin Çobanoğlu'nun görüntülerinin ortaya çıkması, bu partinin oylarının AK Parti'ye kaymasına neden olmuş. Kırşehirliler, "Çobanoğlu bizi sırtımızdan vurdu" diyor.

Ahiliğin merkezlerinden biri olan Kırşehir'deyiz. Meşhur Ahi Evran, büyük Türk şairi Âşık Paşa'nın yerleştiği ilk şehir. Kırşehir'i yazdığı türkülerle dünyaya tanıtan Bozkırın Tezenesi Neşat Ertaş'ın memleketi Kırşehir. Kırşehir bu seçimde iki milletvekili gönderecek TBMM'ye. Kentin caddelerinde, parklarında, dükkanlarında genel seçim gündemi oluşturuyor. Kırşehir'de seçim sonuçları üç aşağı-beş yukarı belli. Kırşehir'de MHP'nin gösterdiği adayı Metin Çobanoğlu'nun gizli çekilmiş kaseti, MHP'nin oylarının AK Parti'ye kaymasına neden olmuş. Ancak, CHP'nin bir milletvekili çıkarmasının ise sürpriz olacağı belirtiliyor. 2007 genel seçimlerinde 3 milletvekilini Meclis'e gönderen Kırşehir, 1 milletvekilini kaybedince TBMM'ye 2 milletvekili göndermekle yetinecek.

KIRŞEHİR TANINMAZ HALE GELDİ
Kırşehir'de seçimin en çok konuşulduğu yerlerden bir olan Neşet Ertaş Parkı'nda oturan üç yaşlıdan birisi olan Rasim Gök, Kırşehir'de farkedilen her şeyin değiştiğini belirterek, "Hükümet 8 yılda burayı yaşanılabilir bir hale getirdi. Özellikle sağlıkta ve eğitimde devrim yaptı. Yaptığı hizmetlerden de istifade ediyoruz. İnşallah bu seçimde 2 milletvekili çıkarır. Muhalefetin vaatlerini bence yalan" yorumunu yapıyor. Rasim Dede, "Metin Çobanoğlu da Kırşehir'i sırtından vurdu. 8 sene belediye başkanlığı yaptı. Bir kişi kendi namusunu bilmezse, diğerlerin namusunu bilemez" diyor. Çocuğuna süt içiren Numan Karagöz'ün masasına oturup Kırşehir'i değerlendirdik. Kırşehir'in en önemli eksiğinin sanayi olduğunu söyleyen Karagöz, "Yerli zenginlerimiz girişimci değil. Yurt dışında oturan zenginlerimiz de memleketimize yatırım yapmıyorlar" serzenişinde bulunuyor. Kırşehir esnaflarından Osmanlı Pazarı'nın sahibi İbrahim Koçyiğit, kentin hızla ileriye gittiğini ifade ediyor ve "3 döneme baktığımızda büyük yatırımlar yapıldı. Kılıçdaroğlu burada miting yaptı, beklediği kalabalığı bulamadı. Mazotu 1,5 TL yapacağım diyor. Mazotun Türkiye'ye gelişi zaten 1,5 TL. Nasıl yapacak. İşi gücü atıp tutmak. Başbakan Erdoğan Türkiye'yi bırakın dünyayı yönetir duruma geldi" diyor. Fırıncı Sami Yağ mur'a soruyoruz. Düşüncelerini şöyle dile getiriyor: "Son çıkardığı vergi affında büyük indirime gitti. Bu seçimde AK Parti'nin kesin alacağını düşünüyorum."

Karşımıza icraatla gelsinler

YGS'de yaşanan son gelişmelerden dolayı rahatsız olduklarını söyleyen öğrencilerden Onur Barış, Mehmet Fatih Gedik ve Mesut Demek, artık LYS'ye çalışmak istediklerini ifade ediyorlar. Üç öğrenciden onur Barış, YGS'de yaşanan sıkıntıdan duyduğu rahatsızlığı "Savcılık sınavda kopyaya rastlanmadığı şeklinde açıklama yaptı. Seçim zamanı bizim üzerimizden prim yapmaya çalışan siyasetçiler var. Söyledikleri sözler ile bizi kandıramazlar. Sınav sonrası bazı kesimler bilinçsiz öğrencileri yürüyüş yapmak için kışkırttılar. Ama ben onlara katılmayıp LYS'ye çalıştım. Buradan ana muhalefet parti başkanlarına sesleniyorum. Karşımıza icraatlarınızla gelin" sözleriyle dile getiriyor. Bir diğer öğrenci Mehmet Fatih Gedik ise AK Parti'nin hükümet olması ile birlikte eğitimde yapmış olduğu uygulamadan memnun kaldığını ifade ediyor. Gedik, kardeşinin ilköğretime gittiğini belirterek, "Babam eskiden kitap alırken çok zorlanıyordu. Pazar parasını kitaplara harcadığını bilirim. Bazı kitapları bulamazdı" diyor.

Yeni Şafak

Bu haber toplam 2098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri