Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yılın en çok okunan yazarı o!

14.01.2011 19:10
Kitapyurdu.com, 2010 yılında liste başını mesken tutan Sinan Yağmur’u, yılın en çok okunan yazarı olarak duyurdu.

Mevlana ve Şems hakkında monolog tarzda biyografik ilk roman olan “Aşkın Gözyaşları” 2010 yılında yayın dünyasında yankı buldu.

11 yıldan beri misyonunu hiç değiştirmeden “sadece kitap” alanında yoğunlaşan ve her yıl, bir önceki yıla nazaran iki katı artışla büyüyen kitapyurdu.com; ‘Yılın En Çok Okunan Yazarı’nı açıklamayı artık bir gelenek haline getirdi. Günlük, haftalık ve 40 günlük kampanyalarla okurlara imkânlar sunan kitapyurdu.com; 2010 yılının çok satanlarında liste başı olan Sinan Yağmur’u, yılın en çok okunan yazarı olarak tespit etti.

Mevlana ve Şems hakkında monolog tarzda biyografik ilk roman olan “Aşkın Gözyaşları” 2010 yılında yayın dünyasında yankı buldu, çok okunan kitap listelerinin zirvesine oturdu. Şems-i Tebrizi'yi anlatan biyografik romanı “Aşkın Gözyaşları” Şems, aşk ve Mevlana üçlemesini derinlemesine inceliyor ve Mevlana'nın hocası Tebrizli Şems'in Konyalılar tarafından öldürüp öldürülmediğinin de yanıtını veriyor.

23399.jpg

Şems’i Konyalılar mı öldürdü?

‘Aşkın Gözyaşları’, Şems-i Tebrizi'nin yaşam öyküsü ve Konya tarihi ile ilgili daha önce sunulmayan bilgileri, biyografik roman tarzında vermesi ile farklı bir anlatım özelliği gösteriyor. Ateşbaz-ı Veli, Sadrettin Konevi, Hüsameddin Çelebi, Şeyh Siraceddin gibi Mevlana dostlarını tanıma fırsatı bulacağımız kitap; Şems'in Mevlana'ya etkisini anlatıyor ve Şems hakkında olur olmaz isnatlarda bulunanlara da cevap veriyor. Ayrıca Şems'in akıbetinden sorumlu tutulan o dönem Konya halkının da masumluğunu açıklıyor.

 

Sadi Kizir
Sadi Kizir

Kitapyurdu.com’dan Sadi Kizir: “2010 yılında en çok satan kitapları derlediğimizde Sinan Yağmur kitaplarının özellikle de “Aşkın Gözyaşları”nın açık ara önde olduğu görülüyor. Sinan Yağmur, alanında son derece başarılı biri olması yanında; muhteşem bir dili, ilginç konuları ve sıra dışı kurgusu ile tüm okuyucusunu hem şımartıyor hem de şaşırtıyor.” diyor ve ekliyor: “Kitapyurdu.com olarak yeni dönemde kişiye özel kampanyalara ağırlık vererek, lider konumumuzu sürdüreceğiz. Beğenerek okuduğumuz ve okuyucuya ulaştırdığımız Sinan Yağmur; kitapyurdu.com’da ‘Yeni kitabı çıktığında haber ver’ servisine; haberdar olmak için kayıt yaptıran üye sayısı şuan 25 bini geçmiş durumda…” dedi.

Aşkın Gözyaşları kaç sattı

kitapyurdu.comKitapyurdu basın danışmanı İlhan Efe'den kitabın kaç adet sattığını sorduk. Tüm kitaplarının sadece kitapyurdu.com'dan 20 binden fazla satıldığını öğrendik. Büyük ilgi gören Aşkın Gözyaşları ise 14 binden fazla satılmış.

Konya'da öğretmenlik yapan ve mütevazı kişiliği ile tanınan yazar Sinan Yağmur'un daha önce yayınlanmış 19 adet eseri var.

 

dunyabizim.com'dan alıntıdır...

Bu haber toplam 5916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri