Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kıyıya vuran esrarengiz dev göz!

13.10.2012 13:21
ABD'nin Florida eyaletinde kıyıya vuran esrarengiz göz, uzmanları şaşkına çevirdi.

Pompano Beach'te sahile vuran dev göz kafaları karıştırdı. Kumsalda rutin yürüyüşlerinden birini yapan Gino Covacci tarafından bulunan gözün hangi canlıya ait olduğu şimdilik bilinmiyor.

Gözü bulan kişi olan Covacci, yerel gazetelerden Sun Sentinel'e yaptığı açıklamada, "gözün dalgaların üzerinde gidip geldiğini, ne olduğunu ilk başta anlamadığı küre şeklindeki cismi tekmelediğini, ancak kürenin geri geldiğini" ifade etti.

Covacci, gizemli gözü buzdolabına kaldırdıktan sonra polisi aradı ve polis aracılığıyla Florida Balık ve Vahşi Doğa Koruma Komisyonu'yla temas kurdu. Gözü inceleyen komisyonun sözcüsü Segelson, gizemli gözün beyzbol topundan daha büyük olduğunu ifade etti ve mavi rengin gözün sahibi hakkında bir ipucu olabileceğini kaydetti.

Bazı uzmanlar, gözün dev bir mürekkep balığı veya kılıçbalığına ait olabileceğini düşünürken, bazılarına göre bu imkansız çünkü gözün etrafında kemik yapısı var ancak ahtapot ve mürekkep balığı omurgasız hayvanlar olarak biliniyor. Merak edilen bir diğer konu da dev mavi gözün karaya nasıl vurduğu...

NTV  

Bu haber toplam 11332 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri