Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kızılordu'dan Van konseri

15.11.2011 09:42
Rusya'nın başkenti Moskova'da Türk-Rus Kültür Merkezi'nin düzenlediği "Kurban Bayramı" kutlamasında, Kızıl Ordu konser verdi.

Van depreminde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan konserde Kızıl Ordu Korosu'nun mehter marşları ile coşan Türk ve Rus 500'ün üzerinde katılımcı Vanlı depremzedeleri unutmadı.

Programdakonserveren Kızıl Ordu orkestrası, "Çanakkale içinde vurdular beni" ve Mehter'in ünlü parçası Ceddin Dede ile misafirlerin büyük beğenisini topladı.

Kalinka şarkısı ile tempo tutan katılımcılar, Onuncu Yıl Marşı ile ayağa kalktı. Programda Türkiye'den gelen Ankaralı Selami ve arkadaşları türküleri ile salonu Anadolu'ya taşıdı.Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Türk-Rus Kültür Merkezi Mütevelli Heyeti Başkanı Mihail Meyer, Erçiş bölgesinde meydana gelen depremin kendilerini fazlası ile üzdüğünü ve 3bin 300 dolarlık bağış yaptıklarını belirterek, katılımcıları da depremzedelere yardıma çağırdı. Misafirler Başbakanlık himayesinde açılan hesaplara bağışta buldu.

Programda, Türkiye'ye yardım götüren ekipte yer alanRusyaAcil Durum Bakanlığı'nın yetkilisi Nikolay Pahamov'a Türk-Rus Kültür Merkezi Genel Müdürü Arif Asalıoğlu çalışmalarından dolayı plaket verdi.

SAMANYOLU HABER TV

 

Bu haber toplam 2338 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri