Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kızımla Bu Ülkeden Gidebilirim

08.12.2012 01:44
2007'de 'İçimden gitmek geliyor" diyen Fazıl Say, oluşturduğu etkiden memnun olmalı ki, üç günde bir aynı cümleyi kullanmayı sürdürdü. Hakkında yeni bir dava daha açılan ünlü piyanist, bir kez daha "Faşizme karşı susmam isteniyor. Kızımı da alıp gidebilir
Fazıl Say, Twitter'da Ömer Hayyam'a ait dizeleri paylaştığı için "dini değerleri aşağılamak" suçlamasıyla yargılanırken, "saçma sapan mahkeme" dediği için hakkında yeni bir dava daha açılmasını, "Faşizme karşı susmam isteniyor" sözleriyle değerlendirdi.

FAŞİZME KARŞI SUSMAMI İSTİYORLAR

Piyanist ve besteci Fazıl Say hakkında sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Ömer Hayyam'ın dizelerini paylaştığı için 1,5 yıl hapis istemiyle açılan dava devam ederken, açılan davaya "saçma sapan" dediği için Fazıl Say'a 5 yıla kadar hapis istemiyle ikinci bir dava açıldı. Facebook hesabında paylaştığı yazısıyla açılan davaları değerlendiren Fazıl Say, "Bu faşizme karşı susmam isteniyor ve sanırım bunu da her tür manipülasyon eşliğinde başarırlar. Ama başardıkları ne olacak?" dedi.

Fazıl Say'ın yazısı şöyle:

Hakkımda ikinci bir soruşturma daha açıldı.

"Saçma sapan mahkeme" dediğim için 3 yıl.

"İt-kopuk" dediğim için 2 yıl.

Toplam 5 yıl.

Hakkımda açılan ilk dava ise Şubat ayında devam edecek. "Dini değerleri aşağılamak" (!) suçu.

Onunla beraber altı buçuk yıl.

Yıllardır internette yüzbinlerce kişi tarafından paylaşılan herkesçe bilinen, Hayyam'ın bir dörtlüğünü internette "retweet" ettiğim için açılmıştı bu dava.

HERKES ŞAKA ZANNETİ AMA..

Önce herkes şaka zannetti bu soruşturmayı.

Dava açıldı. Bütün dünya bunu "çok saçma ve çok haksız" buldu. Dünya medyası ayağa kalktı.Türkiye rezil oldu. Dava Şubat'a , 2. Celseye kaldı.

Ama ben bir tv programında herkes gibi "saçma sapan" dediğim için bir 2 yıl daha...

"İt-kopuk" kelimesini ise, internette, küfürler, hakaretler, tehtitler yağdıranlar için demiştim. Programı seyredebilirsiniz.

Bize edilen ana avrat küfürler, bin çeşit hakaret ve tehditlere hiç kızmayalım, ama "it-kopuk" dersek hapis ?

Bilmiyorum.

ONLARIN AMACI YAPMAK DEĞİL YIKMAK

Merak ettiğim şey; Amaçları ne? Ben hapse girince başarılı mı oluyorlar? Evet oluyorlar! Onların amacı yaratmak değil, yıkmak.

Onlar insan olamıyorlar. Farklılıkları, hapis ile cezalandırmak istiyorlar.

Türk medyası ise, beni düşman ilan etti, manipüle ettiği sebep ise, Türkiye'deki bir ticari müziğin değersizliğini söylemiş olmam, bu yüzden her gün, ama her gün aleyhimde yeni bir şey yapmaktalar, utanmadan, sıkılmadan, bunalmadan.

KIZIMI DA ALIP GİDEBİLİRİM

Ne yapacağımı pek bilmiyorum. Bir piyanist hapis yatamaz. Hayatı biter. Daha iyisi gitmektir. 12 yaşımdaki kızımı bırakıp gitmenin ise planını henüz yapmadım. Ama yapabilirim. Ya da onu da beraberimde götürmeyi düşünebilirim. Daha fazla cezalandırılmak isteniyorum.

Bu faşizme karşı susmam isteniyor ve sanırım bunu da her tür manipülasyon eşliğinde başarırlar. Ama başardıkları ne olacak? Yıkmak mı? Yaratmak varken yıkmak mı? Buyrun... Alkışlayın onları. Alkışlayın. 
Bu haber toplam 3036 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri