Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KKTC'de hükümet dağıldı

03.04.2016 12:20
KKTC'de Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ile Ulusal Birlik Partisi (UBP) arasındaki koalisyon anlaşması bozuldu.

KKTC'de koalisyon ortağı Ulusal Birlik Partisi (UBP) Parti Meclisi toplantısında oy birliğiyle hükümetten çekilme kararı aldı.

Türkiye'den KKTC'ye su temini projesinde suyun nasıl dağıtılacağı üzerinde çıkan anlaşmazlık, koalisyon ortaklarının arasını açmıştı.

TÜRKİYE'DEN PARA GİTMEYİNCE HÜKÜMET DÜŞTÜ

Hükümet ortakları arasında su anlaşmazlığı yüzünden Türkiye ile mali protokol imzalanamadığı için ödenemeyen memur maaşlarının taksitlendirilmesi konusunda da anlaşmazlık bulunuyordu.

"BATAKLIKLA İLGİLENDİK"

KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu, hükümetin bozulması ile ilgili yaptığı açıklamada, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün'ün gerekçelerinin tutarlı olmadığını belirterek,"Böyle olacağı belli idi; onlar sivrisinek avlama peşinde. Biz bataklıkla ilgilendik"dedi.

MAAŞ KESİNTİSİ HÜKÜMETİN ZAMANINI DOLDURDUĞUNU GÖSTERDİ

UBP Başkanı Hüseyin Özgürgün de parti meclisi toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Özgürgün, "Gerek su konusu gerekse mali protokol ile yaşanan zaman kayıpları bizleri etkilemiştir. Son olarak da yapılan maaş kesintisi, hükümetin zamanını doldurduğunun göstergesi olmuştur. Bu nedenle hükümetten ayrılma kararı almış bulunuyoruz" diye konuştu.

Bu haber toplam 1318 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri